ثبت شبکه اجتماعی

ثبت شغل

ثبت پروژه

ثبت مشاور املاک

سپردن ملک

تسهیلات بانک مسکن به رونق بخشیدن به مسکن کمک می کند

سنندج- ایرنا- مدیریت امور شعب بانک مسکن کردستان از متقاضیان خرید و ساخت مسکن در استان کردستان خواست با مراجعه به شعب این بانک در سطح استان از مزایای تسهیلات پیش بینی شده استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا رسول مالمیر روز یکشنبه در چهارمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با حضور استاندار کردستان در سنندج، مسکن را از دغدغه های مردم دانست و گفت: رونق بخش مسکن موجب رونق بخشی به سایر حوزه های اقتصادی در کشور می شود و از این رو دولت به درستی امتیازها و مشوق های لازم برای رونق بخشیدن به مسکن و ساخت و ساز را در نظر گرفته است.
او با تاکید بر اینکه باید مردم و سازندگان را به سمت ساخت و ساز در بخش مسکن ترغیب کرد افزود: بانک مسکن به عنوان بانک تخصصی حوزه مسکن از سوی دولت ماموریت حمایت از ساخت و ساز را در قالب پرداخت تسهیلات بانکی دارد و مردم باید از این فرصت برای تامین نیازهای خود در حوزه مسکن استفاده کنند.
او به افتتاح 489 فقره حساب با درخواست 76 میلیارد و 440 میلیون ریال تسهیلات در بانک مسکن استان اشاره کرد و گفت: این تعداد در صف دریافت تسهیلات مسکن هستند که از این تعداد 70 درصد شرایط لازم برای دریافت تسهیلات را دارند.
مالمیر در تشریح جزییات پرداخت این تسهیلات نیز گفت: در همین راستا بانک مسکن نسبت به پرداخت تسهیلات برای رونق ساخت و ساز بدون سپرده اقدام می کند، به گونه ای که در مرکز استان برای واحدهای سنتی سازی 900 میلیون ریال، برای واحدهای صنعتی سازی یک میلیارد و 100 میلیون ریال و برای واحدهایی که در قالب فناوری نوین احداث شوند یک میلیارد و 300 میلیون ریال تسهیلات اعطا می شود.
او اظهار کرد: در سایر شهرستان های استان نیز این تسهیلات برای واحدهای سنتی سازی، صنعتی سازی و فناوری های نوین به ترتیب 800 میلیون ریال، یک میلیارد ریال و یک میلیارد و 200 میلیون ریال است.
وی اضافه کرد: نرخ سود این تسهیلات 22 درصد و زمان بازپرداخت اقساط، 10 ساله خواهد بود، همچنین تشخیص اینکه واحدهای مد نظر شامل کدام یک از این گروه ها می شوند بر عهده اداره راه و شهرسازی است.
مدیر امور شعب بانک مسکن کردستان در ادامه سخنان خود به اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی که نیاز به سرمایه در گردش دارند نیز اشاره کرد و گفت: براساس بخشنامه جدید بانک مسکن این بانک به واحدهای تولیدی بخش مسکن و حتی غیرمسکن براساس ضوابط تسهیلات سرمایه در گردش پرداخت می کند.
او به کاهش نرخ سود حساب های پس انداز بانک مسکن از 13 به 11 درصد نیز اشاره کرد و گفت: این کاهش نرخ سود نیز فرصت بسیار خوبی برای متقاضیان مسکن در استان است.
مالمیر همچنین به تسهیلات اعطای بانک مسکن به بخش بافت فرسوده نیز اشاره کرد و افزود: امسال سهمیه این بانک در این بخش 108میلیارد ریال برای پرداخت تسهیلات به 900واحد است که متاسفانه تاکنون برای 27 واحد پرونده تشکیل شده و استقبالی از این تسهیلات در استان کردستان نشده است.
او گفت: اگر این میزان اعتبار اختصاص یافته به استان جذب نشود آن را در اختیار استان های دیگر قرار می دهند.

ارسال کننده: تهمینه موسوی
تعداد بازدید: 392
ملک فروش هیچگونه وابستگی به بنگاه های املاک ندارد و تنها با هدف سهولت در امور معاملات ملکی ایجاد شده است
ملک فروش توسط سرور های اختصاصی و ابری پارس پک میزبانی و پشتیبانی می شود