ثبت شبکه اجتماعی

ثبت شغل

ثبت پروژه

ثبت مشاور املاک

سپردن ملک

بررسی سود تسهیلات بانکی بروضعیت بازار مسکن

خبرگزاری میزان- معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس کمیسیون عمران مجلس امشب در گفت و گوی ویژه خبری در مورد بازار مسکن بحث و تبادل نظر کردند.


به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس کمیسیون عمران مجلس امشب در گفتگوی ویژه خبری در مورد بازار مسکن بحث و تبادل نظر کردند.
حامد مظاهریان، معاون وزیر راه و شهرسازی از نرخ سود تسهیلات 15 درصد و تورم تک رقمی  که از سال 95 اجرا شده خبر داد و گفت این دو امر باعث شده است که از مشکل رکود مسکن رهایی یابیم.
 معاون وزیر راه و شهرسازی بیان داشت: آمار نشان می دهد حدود 5 درصد افزایش خرید مسکن رخ داده و این 5 درصد افزایش، نسبت به سال های قبل درصد کمی نیست.
محمدرضا رضایی، رئیس کمیسیون عمران مجلس هم گفت: حدود یک سوم اقتصاد مملکت به مسکن ربط دارد یعنی اگر مسکن از رکود خارج شود می توانیم در یک سوم اقتصاد مملکت کمک باشیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: باید با انجام راهکاری های کاربردی، سود بانکی که کاهش پیدا کرده است و قیمت مسکن هم نباید افزایش پیدا کند باید بازار مسکن، را تثبیت کنیم.
سوال تلفنی مجری برنامه از آقای حسام عقبایی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک در خصوص بازار مسکن بیان کرد: مردم بیشتر به سمت اجاره بها می روند یعنی دوست دارند اجاره بها  بدهند تا اینکه رهن بدهند. تعداد کسانی که مبلغ رهن می گیرند نسبت به کسانی که اجاره بها می دهند کمتر است گرایش مردم به سمت اجاره بها رفته است.

رضایی افزود: برای خارج کردن مسکن از رکود باید راهکارهایی اتخاذ شود تا جوانان بتوانند صاحب مسکن شوند سود مسکن کم شده است و این زمانی خوب است که بازار مسکن ثابت بماند یعنی افزایش قیمت نداشته باشیم.

مظاهریان تصریح کرد: نرخ سود بانکی  به 15 درصد و تسهیلات به 18 درصد رسیده است سیاست ما گسترش بازار رهن است قبلا وام بانکی سقف 30 میلیون بود ولی الان تا 160 میلیون برای شهر تهران شده است و برای سایر شهرها 130 و 80 میلیون است یعنی هر کس بخواهد 5 طبقه بسازد می تواند از تسهیلات 130 میلیون برای هر طبقه اتخاذ کند.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در ماه فرودین سال 95 میزان 18.5 درصد، اریبهشت 8.2 درصد و خرداد 4.2درصد مبادلات در بازار مسکن(خرید و فروش) انجام شده است.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک اظهار کرد: گفته های مظاهریان را تایید می کنم در سه ماه اول سال 95 رشد خرید و فروش مسکن داشتیم که آمار سامانه املاک و مستغلات نشان می دهد در فرودین ماه 19 هزار و 108 قرارداد در تهران انجام شده است.
مظاهریان بیان داشت: در این سه ماه اول 95، رشد در زمینه مسکن داشتیم به طوری که با کاهش نرخ سود بانکی و تک رقمی کردن تورم، باعث خروج از رکود مسکن شدیم.
مجتبی بیگدلی، رئیس سازمان انبوه سازان کشور در پاسخ تلفنی گفت: قبول ندارم که مسکن از رکود خارج شده باشد. علاوه بر این، به رغم خارج نشدن، بعضی ها دست در دست هم می دهند تا این رکود را بیشتر کنند.

رئیس سازمان انبوه سازمان در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا مشتری مسکن نسبت به سال های قبل افزایش پیدا کرده است اظهار کرد:  علاوه بر اینکه مشتری نسبت به سال های قبل افزایش پیدا نکرده، هنوزم هم هیچ اقدامی در مورد این که مسکن را از رکود در بیاریم انجام نشده است.
 

ارسال کننده: تهمینه موسوی
تعداد بازدید: 367
منبع: میزان
ملک فروش هیچگونه وابستگی به بنگاه های املاک ندارد و تنها با هدف سهولت در امور معاملات ملکی ایجاد شده است
ملک فروش توسط سرور های اختصاصی و ابری پارس پک میزبانی و پشتیبانی می شود