ثبت شبکه اجتماعی

ثبت شغل

ثبت پروژه

ثبت مشاور املاک

سپردن ملک

مقایسه گرانترین خانه با ارزانترین در تهران

با توجه به آگهی‌های موجود، ارزان‌ترین و گران‌ترین خانه‌ها در شهر تهران به ترتیب با قیمت‌های ۶۰ میلیون تومان و ۲۲.۵ میلیارد تومان به فروش می‌رسند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از اقتصاد نیوز، گران‌ترین خانه  تهران 375 برابرارزان‌ترین خانه قیمت دارد. در قیمت خانه عوامل زیادی اثرگذار هستند که از مهمترین آنها واقع شدن در محله‌های مختلف است.

در شهرتهران فاصله قیمتی میان محله‌ها در مقایسه با سایر شهرها بیشتر است، به گونه‌ای که گاهی مشاهده می‌شود که در محله هر مترمربع از خانه‌ای کمتر از دو میلیون تومان می‌ارزد و این در حالی است که درمحله‌ای دیگر حتی تا هر مترمربع 40 یا 50 میلیون تومان هم خانه وجود دارد.

براساس آگهی‌های موجود، مشاهده می‌شود که خانه‌ای 30 متری و 19 سال ساخت در میدان خراسان که با قیمت هر متر مربع دو میلیون تومان به فروش می‌رسد و قیمت کل آن معادل 60 میلیون تومان است از نظر قیمت کل جزو ارزان‌ترین خانه‌ها به شمار می‌رود.

این در حالی است که واحدی دیگر در محله نیاوران که در برجی 20 طبقه واقع شده با قیمت هر مترمربع 25 میلیون تومان به فروش می‌رسد و با توجه به اینکه این واحد 900 متر مربع است، 22.5 میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده و می‌توان گفت که از نظر قیمت کل یکی از گران‌ترین واحدهای شهر تهران به شمار می‌رود.

بر ین اساس می‌توان گفت که با توجه به این واحدهای آگهی شده قیمت گران‌ترین واحد که معادل 22.5 میلیارد تومان به فروش‌ می‌رسد نسبت به ارزان‌ترین واحد که 66.5 میلیون تومان قیمت دارد چیزی حدود 375 برابر است.

به گفته کارشناسان و آگاهان بخش مسکن قیمت خانه و کاشانه در تهران از توکیو و نیویورک هم گران تر است و حدود 40 درصد در برخی از مناطق حباب قیمتی دارد. قیمت مسکن و خودرو در ایران هیچ تناسبی با درآمد متقاضیان و خریداران ندارد و اغلب، فقط کسانی می توانند صاحب خانه ها و ماشین های خوب و با کیفیت شوند که از فعالیت ها یا حقوق های غیرقانونی دریافتی کلان دارند. معلمان، کارمندان و کارگران که از عهده اجاره کردن آپارتمان کوچک هم بر نمی آیند چه رسد به خرید!

ارسال کننده: تهمینه موسوی
تعداد بازدید: 401
منبع: شبکه خبر
ملک فروش هیچگونه وابستگی به بنگاه های املاک ندارد و تنها با هدف سهولت در امور معاملات ملکی ایجاد شده است
ملک فروش توسط سرور های اختصاصی و ابری پارس پک میزبانی و پشتیبانی می شود