ثبت شبکه اجتماعی

ثبت شغل

ثبت پروژه

ثبت مشاور املاک

سپردن ملک

استقبال از حساب پس انداز مسکن یکم با کاهش سود تسهیلات

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی بانک مسکن، «محمدحسن مرادی» افزود: از زمان کاهش سود تسهیلات از 14 به 13 درصد و سپس11 درصد، شمار مراجعه کنندگان برای افتتاح حساب صندوق پس انداز یکم به شعب این بانک افزایش قابل توجهی یافته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، مرادی با بیان اینکه صندوق پس انداز مسکن یکم از اولویت های اصلی بانک مسکن است گفت: همه تلاش بانک این است که رژیم پس انداز مسکن که یکی از اهداف وزارت راه و شهرسازی نیز به عنوان یک روش مطمئن تامین مالی برای تهیه مسکن است را احیا و تقویت کند.

وی یادآورشد: روش پس انداز برای خرید مسکن یک تجربه موفق در دنیاست و در شرایط اقتصادی، پس انداز تنها راه مطمئن برای تامین مالی بخش مسکن است و از این طریق تعداد قابل توجهی از خانوارها صاحب خانه شده اند.

مرادی با اشاره به تسهیل شرایط برای دریافت تسهیلات خرید مسکن با استفاده از صندوق پس انداز مسکن یکم، گفت: با ایجاد صندوق پس انداز مسکن یکم، سقف وام مسکن اعطایی از 200 میلیون ریالی به یک میلیارد و 600 میلیون ریالی افزایش یافت و توانست بخش بیشتری از هزینه مسکن را نسبت به گذشته پوشش دهد.

وی، یکم تیرماه 95 را نقطه عطف تشدید استقبال مردم برای افتتاح حساب صندوق پس انداز یکم عنوان کرد و گفت: با کاهش 2 درصدی نرخ سود بازپرداخت تسهیلات این صندوق از 13 به 11 درصد توسط بانک مسکن، روند افتتاح این حساب متاثر از این کاهش نرخ سود بازپرداخت، افزایش یافت.

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن، افزود: افتتاح حساب در صندوق پس انداز مسکن یکم نسبت به سال گذشته به میزان 112 درصد و نسبت به سه ماهه نخست سال جاری 77 درصد رشد داشته است.

مرادی اظهارداشت: از 18 خرداد پارسال و همزمان با تاسیس صندوق پس انداز یکم تاکنون 58 هزار و 110 فقره حساب صندوق یکم به ارزش 11 هزار و 869 میلیارد ریال نزد بانک مسکن سپرده گذاری شده است.

وی افزود: تا 6 مرداد امسال، پنج هزار و 580 نفر برای دریافت تسهیلات خود پس از دوره انتظار یکساله به بانک مراجعه کردند که یک هزار و 456 فقره منجر به تشکیل پرونده و پرداخت شده است.

ارسال کننده: تهمینه موسوی
تعداد بازدید: 344
ملک فروش هیچگونه وابستگی به بنگاه های املاک ندارد و تنها با هدف سهولت در امور معاملات ملکی ایجاد شده است
ملک فروش توسط سرور های اختصاصی و ابری پارس پک میزبانی و پشتیبانی می شود