ثبت شبکه اجتماعی

ثبت شغل

ثبت پروژه

ثبت مشاور املاک

سپردن ملک

نکات طلایی در کرایه کردن آپارتمان

در سال های قبل وقتی شخصی به دنبال اجاره کردن خانه ای بود اولین مسئله ای که برای خود شخص، صاحب خانه و یا املاکی ها مورد اهمیت و مدنظر بود، توان مالی مستاجر بود اما حالا با بالا بودن اجاره بهای خانه های اجاره ای در شهرهای بزرگ به خصوص پایتخت قدرت انتخاب از مستاجر گرفته شده است و مستاجر نمی تواند باتوجه به پولی که دارد خانه ی دلخواه خود را پیدا کند. اما اگر نکاتی را درمورد اجاره ی خانه رعایت کند شاید بتواند خانه ی دلخواه خود را بیابد که ما در این مقاله به بیان این نکات پرداخته ایم.

به عقیده ی مستاجران بهترین خانه، خانه ای است که صاحب خانه در آن نباشد چون میتوان به معنی واقعی به آزادی در آن خانه رسید. به هر حال اگر قصد جابه جا شدن به خانه ای دیگر را دارید میتوانید محدوده ی مورد نظر را باتوجه به هزینه ای که باید پرداخت کنید و نزدیکی به محل کارتان انتخاب کنید. با توجه به نکات زیر میتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید:

زمانی که برای بازدید از یک خانه می روید توجه داشته باشید که آن خانه خالی باشد یعنی مستاجری در آن نباشد چون زمانی که خانه خالی نیست و در گوشه و کنار آن اسباب و اثاثیه می باشد ممکن است همین اسباب و اثاثیه عیب و ایراد خانه را پنهان کنند و شما نتوانید درست انتخاب کنید همچنین وقتی خانه ای خالی باشد شما نگرانی در زمینه ی زمان اسباب کشی نخواهید داشت.

بعد از اینکه خانه را دیدید به شرایط محله ای که خانه در آن قرار دارد دقت کنید یعنی آن منطقه را از نظر شلوغی و امکاناتی مانند دور یا نزدیک بودن بازارچه برای خرید منزل بسنجید.

اگر خانه ای که مدنظرتان است واحدی از یک آپارتمان می باشد وضع همسایه ها را از نظر شلوغی داخل ساختمان بسنجید و از آنها در مورد صاحب خانه تحقیق کنید.

به مسائلی مانند گران بودن حامل های سوخت توجه کنید و سعی کنید که خانه ای را در نظر بگیرید که دارای کنتورهای مجزای آب، برق و گاز باشد. فرض کنید که اینچنین نباشد و شما خانه ای را اجاره کنید که با همسایتون دارای یک کنتور مشترک برق باشید و در پایان ماه مبلغی مانند 200 هزار تومان پول برق بیاید که این مبلغ بین شما و همسایتون تقسیم میشود و درواقع هر کدام از شماها باید 100 هزارتومان بدهید ولی از کجا معلوم که شما به اندازه ی 100 هزارتومن در ماه برق مصرف کرده باشد ؟؟؟ و یا شاید بیشتر از این میزان هزینه برق مصرف کرده باشید بنابراین نمیتوانید این مسئله را به خوبی درک کنید یا پولی اضافه و یا پولی کمتر از میزان مصرفی خود پرداخت می کنید بنابراین به این مسئله بسیار توجه کنید.

اگر مدنظر شما اجاره کردن واحدی از یک آپارتمان است بهتر است آپارتمانی که در هر طبقه یک واحد داشته باشد و یا آپارتمانی تک واحدی را برای آسایش بهتر خود انتخاب کنید.

به نزدیکی خانه ی مورد نظرتان به مدرسه ی بچه ها و محل کارتان توجه کنید.

منزلی را انتخاب کنید که نورگیری خوبی داشته باشد چون در این صورت روحیه ی خوبی خواهید داشت و مجبور نیستید در روز هم از برق استفاده کنید تا هزینه ی استفاده از برق منزلتان بالا برود و اینگونه میتوانید به اقتصاد خانواده خود کمک کنید.

واحدهایی که اتاقک آسانسورشان داخل واحد مسکونی طراحی شده است را اصلا انتخاب نکنید چون صدای بالا و پایین رفتن آسانسور موجب سلب آسایش شما میشود.

بهتر است قسمت پذیرایی یا همان سالن به شکل کاملا مربعی باشد تا شما به راحتی بتوانید وسایل منزلتان را در آن بچینید.

آشپزخانه منزل، تعداد کابینت ها و نحوه ی قرار گرفتن گاز، یخچال و ماشین لباس شویی را به خوبی بررسی کنید.

دقت کنید منزل مورد نظرتان از پمپ بنزین، بزرگراه، مدرسه و ایستگاه های توزیع برق دور باشد چون سر و صدای این بخش ها بازهم موجب سلب آرامش شماست.

منزلی را انتخاب کنید که بالکن داشته باشد به این دلیل که منازلی که دارای بالکن هستند بزرگتر به نظر می رسند.

اگر میخواهید در آینده هزینه ی زیادی را برای تمیز کردن دیوارهای منزل تقبل نکنید بنابراین باید بدانید که بهترین پوشش برای دیوارهای منزل کاغذ دیواری قابل شستشو و رنگ روغنی می باشد چون رنگ روغنی قابل تمیز کردن است اما رنگ پلاستیک به این شکل نیست.

هرقدر منزل از نو بودن فاصله گرفته باشد بهتر است چون منزل نو اجاره بهای بیشتری دارد و دردسرهای متعددی مانند پرداخت هزینه ی اضافی بابت آسیب های وارده به ساختمان و تجهیزات را دارد.

قبل از عقد قرارداد جای پارکینگ خود را در حضور مالک مشخص و از ادعای دیگر واحد ها نسبت به آن اطمینان حاصل کنید.

قبل از پایان مدت اجاره منزل ، در منزل کنونی خود با مالک صحبت کنید تا از جابه جا شدن خود اطمینان حاصل کنید که اگر جابه جایی شما قطعی شد فرصت کافی برای پیدا کردن خانه داشته باشید.

هرگز به دنبال خانه های قدیمی نروید چون هزینه ی اضافی زیادی را برای شما خواهند داشت چون در برخی از مواقع برخی از هزینه ها به عهده ی مستاجر می باشد اما در مواقعی هم که هزینه برعهده ی مالک می باشد، مالک می گوید شما هزینه کنید و در انتهای ماه از اجاره شما کم خواهم کرد.

قرارداد اجاره ی خود را حتما در بنگاه یا دفاتر اسناد رسمی منعقد کنید و از هزینه ی آن نترسید، ممکن است در ابتدا مجبور باشد هزینه ای را در این صورت پرداخت کنید ولی مطمئن باشید بستن قرارداد در بنگاه یا دفاتر اسناد رسمی مانند بیمه ای پشتیبان شماست که از مشکلات آینده به خصوص مشکلاتی که ممکن است در حین تخلیه برای شما ایجاد شود جلوگیری می کند.

شما میتوانید با توجه به این نکاتی که گفته شد انتخاب مناسبی داشته باشید به این صورت که چندین خانه را ببینید و براساس همین نکات و معیارها آنها را باهم مقایسه کنید تا بتوانید بهترین آنها را انتخاب کنید.

ارسال کننده: غزاله شریفی
تعداد بازدید: 1212
منبع: yjc
ملک فروش هیچگونه وابستگی به بنگاه های املاک ندارد و تنها با هدف سهولت در امور معاملات ملکی ایجاد شده است
ملک فروش توسط سرور های اختصاصی و ابری پارس پک میزبانی و پشتیبانی می شود