ثبت شبکه اجتماعی

ثبت شغل

ثبت پروژه

ثبت مشاور املاک

سپردن ملک

سهم کهنه‌سازها در رونق بازار مسکن

با نزدیک شدن به روزهای پایانی فصل تابستان، شمار آپارتمان‌های میان سال که برای فروش عرضه شده‌اند با افزایش روبه‌رو شده و در مقابل فایل‌های نوساز و کلید نخورده نسبت به ابتدای فصل قدری کاهش یافته است.

 در طول دو ماه و نیم سپری شده از فصل تابستان، بازار معاملات مسکن نسبت به فصل گذشته قدری گرم‌تر بود و بسیاری از متقاضیان خرید در این مدت گزینه‌های ایده‌آل خود را یافته‌اند. بخشی از این بازارگرمی ناشی از انباشت نوسازها و کلیدنخورده‌های یکی دو سال اخیر است که در زمان رکود به فروش نرفتند و تابستان امسال به‌صورت همزمان در سال جدید و به ویژه فصل طلایی نقل و انتقالات ملکی عرضه‌شده‌اند. اما در عین حال آپارتمان‌های با قدمت بیشتر که در زمره کهنه‌ساز و بعضا کلنگی دسته‌بندی می‌شوند نیز در پیش رونق معاملات ملکی تاثیرگذار بوده‌اند. به گزارش دنیای اقتصاد ، واحدهای مسکونی با قدمت 7 تا 12 سال از آنجا که قیمت‌های مناسبت‌تری نسبت به آپارتمان‌های نوساز دارند پاسخگوی بخش زیادی از تقاضای بازار بوده‌اند به نحوی که 5/ 17 درصد از معاملات مردادماه به این واحدها اختصاص داشته است.

اما اگر واحدهای با قدمت بیشتر از 12 سال را نیز که بخش زیادی از آنها برای سکونت خریداری می‌شوند، به این آمار اضافه کنیم، سهم این گروه از آپارتمان‌ها از کل معاملات ماه گذشته به 48 درصد می‌رسد.بنابر اظهار مشاوران املاک گروه‌هایی از خریداران، واحدهای مسکونی 20 ساله را هم که قیمت‌های بسیار مناسب‌‌تری نسبت به متوسط نرخ آپارتمان مسکونی در هر منطقه دارند، برای سکونت انتخاب می‌کنند. در جدول زیر نرخ پیشنهادی خرید آپارتمان‌های قیمت مناسب در تهران که اغلب آنها سن بنای بیش از هفت سال دارند و از این‌رو با قیمت‌های مناسب‌تری عرضه شده‌اند، ارائه شده است.

ارسال کننده: موسوی
تعداد بازدید: 127
ملک فروش هیچگونه وابستگی به بنگاه های املاک ندارد و تنها با هدف سهولت در امور معاملات ملکی ایجاد شده است
ملک فروش توسط سرور های اختصاصی و ابری پارس پک میزبانی و پشتیبانی می شود