ثبت شبکه اجتماعی

ثبت شغل

ثبت پروژه

ثبت مشاور املاک

سپردن ملک

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس:شرط سپرده‌گذاری برای خرید وام مسکن زوجین باید برداشته شود

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: بهتر است شرط سپرده‌گذاری برای پرداخت وام مسکن زوجین برداشته شود، زیرا این کار منطقی به نظر نمی‌رسد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، صدیف بدری صبح امروز در جریان بازدید از شعبات بانک مسکن در اردبیل درباره اوراق حق تقدم مسکن بیان داشت: این اوراق حق تقدم مسکن چاره ساز نیست و هر یک میلیون تومان اوراق تسهیلات حداقل 180 هزار تومان هزینه دارد و بازار دلالی به وجود آورده است.

بدری افزود: مسکن نقش مهمی در حوزه اقتصاد کشور ما دارد و تا زمانی که از رکود خارج نشود، تحرک اقتصادی به وجود نمی‌آید.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: بهتر است شرط سپرده‌گذاری برای پرداخت وام مسکن زوجین برداشته شود، زیرا این کار منطقی به نظر نمی‌رسد، همچنین هر زمان که مسکن رکود داشته، حوزه اقتصادی نیز با رکود مواجه بوده است.

وی یادآور شد: این اوراق حق تقدم مسکن چاره‌ساز نیست و هر یک میلیون تومان اوراق تسهیلات حداقل 180 هزار تومان هزینه دارد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: در واقع وام 17.5 درصد برای مشترک 23 درصد تمام می شود و با این اوصاف بهینه نمی‌شود و دولت باید دنبال منابع دیگری برای این منظور تدارک ببیند، همچنین هر شهروندی اگر در بانک مسکن 30 میلیون تومان سپرده بگذارد بعد از دوسال می‌تواند دو برابر آن را دریافت کند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: برای زوجین 30 میلیون وام می‌دهد اما این هم به شرط سپرده‌گذاری است و باید شرایطی فراهم شود که شرط سپرده‌گذاری برداشته شود و اوراق حق تقدم مسکن نه تنها موثر نبود بلکه بازار دلالی به وجود آورده است.

ارسال کننده: تهمینه موسوی
تعداد بازدید: 130
ملک فروش هیچگونه وابستگی به بنگاه های املاک ندارد و تنها با هدف سهولت در امور معاملات ملکی ایجاد شده است
ملک فروش توسط سرور های اختصاصی و ابری پارس پک میزبانی و پشتیبانی می شود