ثبت شبکه اجتماعی

ثبت شغل

ثبت پروژه

ثبت مشاور املاک

سپردن ملک

هشدار به ساکنان شهرهای جدید

رئیس اتحادیه املاک کشور گفت:شهروندان ساکن در شهرهای جدید برای تغییرو نقل و انتقال سند ، فقط به مشاوران املاک دارای مجوز مراجعه کنند.حسام عقبایی گفت: مشاوران املاک براساس قانون تجارت ، متولی خرید و فروش املاک در شهرهای جدید و در مناطق آزاد حق معاملات مسکن مسکن مهر و ... هستند.


وی با اشاره به صحبت های مدیرعامل پرند در خصوص مراجعه مردم برای ثبت سند به کارگزاری شهر جدید پرند گفت: این حرف که مردم برای خرید و فروش مسکن مهر به مشاوران املاک مراجعه نکنند ، صحیح نیست و مغایر با قانون است.
عقبایی تاکید کرد: با توجه به آزادسازی خرید و فروش مسکن مهر که در دولت یازدهم انجام شد مشاوران املاک احراز مالکیت و هویت را انجام می دهند و اگر نیاز به استعلام است شهر جدید مکلف است استعلام را انجام دهد.
رئیس اتحادیه املاک کشور گفت : برای جلوگیری از سوداگری در بازار نقل و انتقال مسکن مهر ، ساکنان شهرهای جدید به مشاوران املاکی که دارای پروانه کسب معتبر است ، مراجعه کنند.
وی درباره الزام به دریافت کد رهگیری گفت : در سطح کشور به همه مشاوران املاک کشور ابلاغ شده است که باید قراردادها به صورت چاپی ، هولوگرامی و دارای کد رهگیری باشد.
عقبایی افزود: به همه توصیه می کنم به طور جدی برای دریافت کد رهگیری اقدام کنند اگر برای معامله ای مراجعه می کنند و موجر بدون کد رهگیری می خواهد سندی را تنظیم کند باید شک کرد و این نوع معاملات را انجام ندهند زیرا ضریب امنیت معاملات پائین می آید.
وی افزود:‌ در برخی مواقع ممکن است در آن لحظه به صورت آنلاین نتوانند کد رهگیری بگیرند و با نمونه برگه های پیش فروش می توانند تنظیم کنند و حداقل تا 48 ساعت مشاور املاک مکلف به دریافت کد رهگیری است و هیچ مبلغی بابت دریافت کد رهگیری نباید از مردم گرفته شود.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،عقبایی گفت : مردم نسبت به کد رهگیری حساس باشند در غیر اینصورت منافع خودشان به خطر می افتد.
 

ارسال کننده: زیبا
تعداد بازدید: 150
ملک فروش هیچگونه وابستگی به بنگاه های املاک ندارد و تنها با هدف سهولت در امور معاملات ملکی ایجاد شده است
ملک فروش توسط سرور های اختصاصی و ابری پارس پک میزبانی و پشتیبانی می شود