ثبت شبکه اجتماعی

ثبت شغل

ثبت پروژه

ثبت مشاور املاک

سپردن ملک

اوضاع قیمتی بازار مسکن در شهریور

بازار مسکن در هفته‌های سپری شده از شهریورماه به‌دلیل ثبات نسبی قیمت مسکن در طول فصل طلایی جابه‌جایی‌ها، روزهای گرمی را پشت سر می‌گذارد

با وجود اینکه کمتر از 10 روز تا پایان فصل تابستان باقی مانده است، به اذعان مشاوران املاک تقاضا برای خرید همچنان بالاست و حضور موثر فروشندگان در بازار نیز نقش مهمی در استمرار رونق در بازار داشته است. برابر آمار دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در نیمه نخست شهریور ماه، متوسط قیمت مسکن در تهران به 4 میلیون و 500 هزار تومان رسیده که نسبت به مرداد ماه رشدی نداشته است، اما نسبت به مدت مشابه سال گذشته (شهریور 94) حدود 10 درصد افزایش یافته است. به گزارش دنیای اقتصاد ، این رشد نقطه به نقطه در ماه‌های قبلی امسال نیز به همین میزان محقق شده و قیمت مسکن در ماه‌های فروردین تا مرداد 95 نسبت به ماه مشابه سال گذشته حدود 10 درصد رشد داشته است. بر این اساس با توجه به نرخ تورم 9 درصدی در سال جاری، رشد واقعی قیمت مسکن امسال حدود یک درصد تقریبا همپای سایر کالاها و خدمات بوده است.

از سوی دیگر قیمت مسکن در مرداد نسبت به تیرماه امسال یک درصد رشد منفی داشته و این در حالی است که در نیمه نخست شهریورماه نسبت به مرداد میزان رشد قیمت مسکن به صفر رسیده است. به عبارت دیگر، قیمت مسکن در طول کل فصل جابه‌جایی‌ها با ثبات نسبی روبه‌رو بوده است. اگرچه میانگین قیمت مسکن در نیمه نخست شهریور ماه چهار میلیون و 500 هزار تومان است اما میانگین 6 ماهه قیمت مسکن در سال جاری قدری کمتر و معادل 4 میلیون و 360 هزار تومان است. متوسط قیمت مسکن در سال 94 نیز، 4 میلیون و 100 هزار تومان بود.

ارسال کننده: زیبا
تعداد بازدید: 202
ملک فروش هیچگونه وابستگی به بنگاه های املاک ندارد و تنها با هدف سهولت در امور معاملات ملکی ایجاد شده است
ملک فروش توسط سرور های اختصاصی و ابری پارس پک میزبانی و پشتیبانی می شود