ثبت شبکه اجتماعی

ثبت شغل

ثبت پروژه

ثبت مشاور املاک

سپردن ملک

استقبال سهامداران از گروه ساختمانی در بازار کم رمق

در تحلیل امروز به بررسی گروه هایی پرداخته ایم که جو فروش و جو خرید در آن ها در بازار امروز کاملا اشکار بود و نیز در پایان هم اشاره ای به شنیده ها و شایعات مهم در بازار امروز کردیم.


به گزارش تابناک اقتصادی،در تحلیل امروز به بررسی گروه هایی پرداخته ایم که جو فروش و جو خرید در آن ها در بازار امروز کاملا اشکار بودو در پایان هم اشاره ای به شنیده ها و شایعات مهم در بازار امروز کردیم. بیشترین تاثیر مثبت را در بازار امروز متعلق به گروه های انبوسازی،املاک و مستغلات،سیمان،آهک وگچ،ماشین آلات و تجهیزات و قندوشکر و در مقابل بیشترین تاثیر منفی متعلق به گروه های فرآورده های نفتی،محصولات شیمیایی و استخراج کانه های فلزی بود.همچنین جوهای خرید در بازار امروز را گروه های  انبوسازی،املاک و مستغلات ،قندوشکر و ماشین آلات وتجهیزات و در مقابل جوهای فروش در گروه های شرکت های فرآورده های نفتی،محصولات شیمیایی،سرمایه گذاریها تشکیل دادند.امروز حجم و ارزش معاملات نسبت به روز کاری قبل با افزایش بیش از 20درصدی مواجه شد به طوری که مجموع ارزش بورس و فرابورس در روز کاری قبل بیش از 1778میلیارد ریال بود که امروز به بیش از 2139میلیارد ریال رسید. 


گروه انبوسازی،املاک و مستغلات
امروز در گروه انبوسازی،املاک و مستغلات شاهد جو خرید بودیم  و استقبال سهامداران از این گروه نسبت به روز کاری قبل افزایش یافته بود به طوری که این گروه امروز در صدر گروه های بازار قرار داشت که جو خرید در آنها آشکار بود و نیز بیشترین تاثیر مثبت را در میان همه گروه های بازار بر شاخص بورس را به خود اختصاص داد..از 21 شرکت فعال و قابل دادو ستد این گروه در بازار امروزسهام 20 شرکت با افزایش قیمت و تنها سهام یک شرکت با کاهش قیمت امروز را به پایان رساندند.از 20شرکتی که با افزایش قیمت مواجه دند،سهام 19 شرکت با صف خرید به کار خود پیان داد و تنها شرکت سخت زند با کاهش قیمت(0.42 منفی) امروز را به پایان رساند. بیشترین حجم معاملات این گروه را با بیش از  72 میلیون سهم در شرکت سرمایه گذاری مسکن در نماد ثمسکن اتفاق افتاد. در این گروه شرکت شهرسازی و خانه سازی باغ میشه با بیش از 82 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داده بود. نکته جالب این گروه در بازار امروز یک دست صف خرید شدن سهام های موجود در این گروه بود این در حالی است که هنوز تحرک محسوسی در صنعت ساختمان دیده نمی شود. یکی از دلایل این استقبال گسترده و پرحجم در این گروه می توان بعد تکنیکالی و کف حمایتی این سهم دانست.
 
گروه خودرو و قطعات ساخت
 در گروه خودرو و قطعات ساخت،امروز برخلاف دیروز شاهد معاملات اکثرا متعادل و متمایل به منفی بود و نیز حجم معاملات نسبت به روز کاری قبل در این گروه کاهش یافت. 9 شرکت از 27 نماد قابل معامله، با افزایش قیمت و نماد 18 شرکت با کاهش قیمت به کار خود پایان دادند.صف های خرید متعلق به سهام شرکت های کمک فنرایند امین،مهندسی نصیرماشین،آهنگری تراکتورسازی ایران و صنایع ریخته گری ایران و در مقابل بیشترین کاهش قیمت متعلق به شرکت مهندسی صنعتی روان فن آور و پارس خودرو به ترتیب با 3.98 و 3.6درصد منفی بود.بیشترین حجم معاملات این گروه را شرکت های سایپا و زامیاد به ترتیب با بیش از 36 و 14 میلیون سهم به خود اختصاص دادند. بیشترین ارزش معاملات در این گروه متعلق به شرکت های سایپا و ایران خودرو در نماد خسایپا و خودرو  به ترتیب با بیش از 41 و 27 میلیارد ریال می باشد.

گروه قند و شکر
 در گروه قند و شکر ، شاهد معاملات اکثرا مثبت و نیز افزایش حجم معاملات در این گروه بودیم.این گروه هم جزء گروه هایی بود که جو خرید در آن حاکم بود .از 13 نماد شرکت های قابل دادوستد در این گروه،سهام همه شرکت های موجود با افزایش قیمت امروز را به پایان رساندند.به جز شرکت قند نقش جهان بقیه سهام شرکت ها با صف خرید بسته شدند.بیشترین حجم معاملات متعلق به شرکت کارخانجات قند قزوین با خرید و فروش بیش از 8.7میلیون سهم بود. بیشترین ارزش معاملات نیز متعلق به  شرکت کارخانجات قند قزوین با بیش از 37میلیارد ریال بود. گروه سیمان،هک و گچ
 در گروه سیمان]هک و گچ ، شاهد معاملات اکثرا مثبت و نسبتا پرحجم تر نسبت به روز کاری قبل بودیم و حتی برخی شرکتها صف خرید یا در نزدیکی صف خرید، امروز را به کار خود پایان دادند. سهام 15 شرکت از 21 سهام شرکت های قابل معامله امروز در این گروه، با افزایش قیمت و سهام 6 شرکت با کاهش قیمت به کار خود پایان دادند.صف های خرید امروز متعلق به شرکت های سیمان سپاهان،سیمان شاهرود،سیمان دورود و سیمان تهران و در مقابل سهام شرکت های سیمان صوفیان،سیمان قائن،سیمان بجنورد و سیمان مازندرانبا صف فروش بسته شدند.بیشترین حجم معاملات این گروه متعلق به شرکت  سیمان دورود در نماد سدور با خرید و فروش بیش از 11.1میلیون سهم بود.بیشترین ارزش معاملات این گروه نیز متعلق به شرکت سیمان دورود با بیش از 10میلیارد ریال بود. 


گروه فلزات اساسی
  در گروه فلزات اساسی،  معاملات شرکت های این گروه نسبتا معاملات کم حجم تر  ولی اکثرا متمایل به منفی نسبت به روز کاری قبل بورس  بودیم.از 22 سهام شرکت های فعال در این گروه،سهام10شرکت با افزایش قیمت و سهام 12 شرکت با کاهش قیمت امروز را به پایان رساندند. صف های خرید در این گروه متعلق به شرکت های صنعت روی زنگان،فروسیلیس ایران،آلومراد و فولاد خراسان و در مقابل بیشترین کاهش قیمت متعلق به شرکت ملی سرب وروی ایران با 3.58 درصد منفی بود.بیشترین حجم معاملات متعلق به نمادهای ذوب و فولاد  به ترتیب با بیش از 12 و 3 میلیون سهم بود. بیشترین ارزش معاملات در این گروه متعلق به نماد ذوب و فسرب به ترتیب با بیش از 28 و 7 میلیارد ریال می باشد. 
 
 
از حاشیه های امروز می توان به شایعات و شنیده هایی از چند شرکت اشاره کرد.در نماد خگستر(شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو) شنيده ها مبنى بر خروج يكى از زيرمجموعه هاى شركت كه زيان ده ميباشد به گوش ميرسد كه قرار است راجع به اين موضوع در مجمع صحبت شود كه در اين صورت افزايش سرمايه از محل سود انباشته انجام گيرد .در نماد شپترو(پتروشیمی آبادان) معاون وزير نفت با تشريح توافق نهايى ايران و ساينوپك چين براى توسعه پالايشگاه آبادان اعلام كرد كه اجراى فاز اول اين پروژه با ١.٢ ميليارد دلار به زودى آغاز ميشود .در نماد بالاس(مهندسی ساختمان تاسیسات راه آهن)خبرهای مثبت منتشر شده نشان می دهد که به زودی تحولات مثبتی در بودجه و صورت های مالی شرکت رخ خواهد داد. شنیده ها حاکی از آن است که شرکت طی روزهای آینده درخصوص قراردادهای جدید شفاف سازی خواهد کرد.
 

ارسال کننده: تهمینه موسوی
تعداد بازدید: 214
منبع: تابناک
ملک فروش هیچگونه وابستگی به بنگاه های املاک ندارد و تنها با هدف سهولت در امور معاملات ملکی ایجاد شده است
ملک فروش توسط سرور های اختصاصی و ابری پارس پک میزبانی و پشتیبانی می شود