ثبت شبکه اجتماعی

ثبت شغل

ثبت پروژه

ثبت مشاور املاک

سپردن ملک

اوراق گران مسکن مردم را خانه دار نمی کند/ کاهش نرخ اوراق ادامه داشته باشد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس،با تاکید بر ضرورت تسهیل شرایط خانه دارکردن مردم،گفت:متاسفانه درحال حاضر با احتساب قیمت اوراق نرخ سود تسهیلات در بخش مسکن بالای ۲۰ درصد است.

رحیم زارع درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با تاکید برضرورت تسهیل شرایط خانه دار کردن مردم،گفت:کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن با افزایش قیمت فروش اوراق یعنی دورشدن مسیر متقاضیان برای خرید خانه که باید دولت به این موضوع رسیدگی کند.

نماینده مردم آباده و بوانات در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه لازمه تسهیل شرایط خانه دارشدن مردم کاهش صرف نرخ سود تسهیلات نیست،تصریح کرد:فروش اوراق مسکن با قیمت های نجومی به خوبی رقم ناچیز کاهش سود تسهیلات را  بی تاثیر کرده است.

بانک مسکن ورود جدی تری به تسهیلات دهی داشته باشد

این نماینده مردم درمجلس دهم،با تاکید براینکه باید بانک مسکن به عنوان بانکی دولتی و تخصصی در راستای تامین مسکن اقشار متقاضی ورود داشته باشد،گفت:ورود این بانک به موضوع بنگاهداری و کسب سود بیشتر برای پرداخت وام مسکن به صلاح نیست.

زارع با بیان اینکه درنظرگرفتن قیمت های بالا برای اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن متقاضیان را از دریافت وام دلسرد می کند،افزود: باید همسو با کاهش نرخ سود تسهیلات نرخ اوراق نیز کم شود تا به این ترتیب استقبال از وام مسکن رخ دهد.

اوراق گران نرخ سود تسهیلات مسکن را افزایش داده است

این نماینده مردم درمجلس دهم،ادامه داد: متاسفانه درحال حاضر با احتساب قیمت اوراق مسکن نرخ سود تسهیلات در این بخش بالای 20 درصد است.

وی با بیان اینکه دولت باید با برنامه ریزی مشخص بازار مسکن را از رکود فعلی خارج کند،تاکیدکرد:ادامه روند فعلی در بازار مسکن به صلاح اقتصاد کشور نیست؛زیرا بسیاری از مشاغل با رکود بازار مسکن به اغماء رفته اند.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،یادآور شد: بازار مسکن و خروج از رکود در آن نیازمند ارایه تسهیلات کارآمد و ارزانقیمت است تابه این ترتیب تولید در آن افزایش یابد./

ارسال کننده: زیبا
تعداد بازدید: 195
منبع: خانه ملت
ملک فروش هیچگونه وابستگی به بنگاه های املاک ندارد و تنها با هدف سهولت در امور معاملات ملکی ایجاد شده است
ملک فروش توسط سرور های اختصاصی و ابری پارس پک میزبانی و پشتیبانی می شود