ثبت شبکه اجتماعی

ثبت شغل

ثبت پروژه

ثبت مشاور املاک

سپردن ملک

توصیه کارشناسان به متقاضیان خرید مسکن: زمان را از دست ندهید/ چراغ سبز بازار مسکن به رونق

بسیاری از کارشناسان معتقدند اگر قیمت مسکن همچنان ثابت بماند و افزایش نیابد سازندگان انگیزه ای برای ساخت نخواهند داشت. بر همین اساس اکنون برای خرید زمان مناسبی است و در واقع در طلایی ترین دوره برای خرید مسکن قرار داریم و شاهد هستیم که نرخ تورم بر قیمت مسکن تاثیر نداشته است.
به گزارش نامه نیوز، بررسی ها نشان می دهد از یکم تا یازدهم خردادماه 4 هزار و 178 مورد خرید و فروش مسکن در شهر تهران انجام شده است. بیشترین قیمت معامله شده مربوط به واحد مسکونی 253 متری چهار سال ساخت در محله ولنجک با 17 میلیون و 713 هزار تومان در هر متر مربع و کمترین قیمت مربوط به خانه کلنگی 54 متری در استاد معین با متری 1 میلیون و 105 هزار تومان بوده است. 

این در حالی است که آمارهای رسمی نشان می دهد در اردیبهشت ماه نیز میزان معاملات مسکن نسبت به فروردین از رشد 67 درصدی برخوردار شده است.

بر همین اساس در شهر تهران در اردیبهشت ماه 9 هزار و 686 معامله مسکن صورت گرفته و این در حالی است که تعداد معاملات در فروردین ماه سه هزار و 119 مورد بوده است.

بر اساس اطلاعات خام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران شمار معاملات ثبت شده آپارتمان مسکونی در اردیبهشت ماه 9686 فقره بوده که نسبت به ماه گذشته حدود 63 درصد رشد داشته است. این رقم همچنین در مقایسه با اردیبهشت سال 94 رشدی معادل 29 درصد را نشان می‌دهد که موید خروج ملموس و در عین حال تدریجی بازار مسکن از رکود و طی شدن فاز پیش رونق است.

این اتفاق در حالی رخ داده است که بسیاری از کارشناسان پیش بینی کرده بودند بازار مسکن در سال جاری از رکود خارج شود و آمارهای مذکور بیان کننده این است که حجم معاملات بازار مسکن رو به افزایش بوده و علائم رونق در بازار مشاهده می شود. 

بیت‌اله ستاریان، کارشناس مسکن در این رابطه گفته است در صورتی که برجام جاری و قراردادهای تحریم معوق و نتایج آن در اقتصاد رویت شود، می‌توان انتظار رونق در بخش مسکن را داشت، زیرا این بخش به مقدار بسیار زیادی به نقدینگی نیاز دارد، بنابراین جاذب منابع ورودی به کشور خواهد بود.

به گفته ستاریان وقتی گردش پول در کشور با ورود منابع آزادشده و انواع سرمایه‌های خارجی حاصل شود، قدرت خرید مردم نیز افزایش می‌یابد و بخش مسکن به سبب این‌که بسیار به این منابع نیازمند است، این منابع را به‌سرعت جذب می‌کند.

همچنین محسن جلال پور رئیس اتاق بازرگانی ایران گفته است به نظر می‌رسد مسکن در سال‌جاری با شیبی ملایم، رشد قابل قبولی داشته باشد، اما مانند گذشته شاهد رشدها و جهش‌های یکباره مسکن نخواهیم بود.

در این شرایط اما بسیاری از کارشناسان معتقدند  اگر قیمت مسکن همچنان ثابت بماند و افزایش نیابد سازندگان انگیزه ای برای ساخت نخواهند داشت. بر همین اساس اکنون برای خرید زمان مناسبی است و در واقع در طلایی ترین دوره برای خرید مسکن قرار داریم و شاهد هستیم که نرخ تورم بر قیمت مسکن تاثیر نداشته است. 
ارسال کننده: موسوی
تعداد بازدید: 269
منبع: نامه نیوز
ملک فروش هیچگونه وابستگی به بنگاه های املاک ندارد و تنها با هدف سهولت در امور معاملات ملکی ایجاد شده است
ملک فروش توسط سرور های اختصاصی و ابری پارس پک میزبانی و پشتیبانی می شود