ثبت شبکه اجتماعی

ثبت شغل

ثبت پروژه

ثبت مشاور املاک

سپردن ملک

پرونده مسکن مهر سال ۹۷ بسته می‌شود

جدول آنالیز افزایش قیمت مسکن مهر از سوی شرکت عمران شهر پردیس برای فاز ۸ در سکوت کامل آخوندی نهایی و آمده شد.

به گزارش فارس، جدول آنالیز (تجزیه و تحلیل) افزایش قیمت مسکن مهر در شهر پردیس که بیشترین افزایش را در طول اجرای پروژه مسکن مهر تجربه می‌کند، در حالی در هفته جاری نهایی شد که گزارش‌ها حاکی از افزایش تا ۴۰ میلیون تومان را در بر دارد.

اگرچه این افزایش قیمت هم باعث نشد، تا آخوندی وزیر راه و شهرسازی - که همواره پروژه مسکن مهر را پروژه‌ای مزخرف می‌داند- مهر سکوت را بشکند و اتفاقاً به معاون خود اعلام کرده هیچ دخالتی در این باره نخواهد داشت.

این جدول آنالیز قیمت که قرار است به وزارت راه و شهرسازی نیز ارائه شود، در آن به ریز در مورد هزینه انشعاب آب، برق، گاز و حتی صدور پروانه ساختمانی و سایر مصالح ساختمانی اشاره کرده است.

براساس این گزارش، در این آنالیز قیمت اعلام شده است که در پروژه‌های مسکن مهر اقدامات مازاد صورت گرفته است و به همین دلیل قیمت ساخت هر متر مربع مسکن مهر را به متری یک میلیون تومان رسانده است.

نکته‌ای که باید مسئولان ارشد وزارت راه و شهرسازی به آن توجه کنند این است که با این افزایش قیمت که متقاضیان را به شدت ناراضی کرده باعث خواهد شد، با عدم پرداخت آورده از سوی متقاضیان اتمام پرونده مسکن مهر در شهر پردیس به سال ۹۷ کشیده شود.

برخی از متقاضیان مسکن مهر اعلام می‌کنند که به هیچ وجه قادر به پرداخت ۲۰ میلیون تومان تا ۴۰ میلیون تومان نیستند، چرا که با یک حساب سرانگشتی می‌توان متوجه شد که ساخت یک متر مربع مسکن مهر در شهر پردیس زیر یک میلیون تومان و در حدود ۵۰۰ هزار تومان است.

برای واحدهای فاز ۸ مسکن مهر پردیس که از ۱۱۰ متر تا ۱۸۰ متر هستند قیمت‌های ۶۵ میلیون تومان تا ۸۱ میلیون تعیین شده‌ است.

اگر چه مسئولان شرکت عمران شهر پردیس قیمت نهایی ۶۵ تا ۸۱ میلیون تومان بنا به متراژ واحدها را تأیید می‌کنند،اما اعلام کردند این افزایش قیمت یک حُسن دارد و آن این است که تاریخ دقیق تحویل واحدها با این قیمت‌ها مشخص خواهد شد.

به گفته مدیر عامل شهر پردیس ،قیمت نهایی واحدهای مسکن مهر فاز ۵ و ۹ نیز مشخص شده است. بر این اساس قیمت نهایی فاز ۵ حدود ۴۶ میلیون تومان است و متقاضیان واحدهای فاز ۹ جدید (برج‌های ۱۵طبقه) نیز مانند فاز ۵ باید ۴۶ میلیون تومان آورده خود را پرداخت کنند.

ارسال کننده: تهمینه موسوی
تعداد بازدید: 179
منبع: الف
ملک فروش هیچگونه وابستگی به بنگاه های املاک ندارد و تنها با هدف سهولت در امور معاملات ملکی ایجاد شده است
ملک فروش توسط سرور های اختصاصی و ابری پارس پک میزبانی و پشتیبانی می شود