ثبت شبکه اجتماعی

ثبت شغل

ثبت پروژه

ثبت مشاور املاک

سپردن ملک

آنالیز بازار رهن کامل در آغاز پاییز

با فرا رسیدن فصل پاییز صف تقاضای اجاره آپارتمان در تهران به شکل محسوسی کاهش یافته است و همین مساله موجب شده موجران انعطاف بیشتری در تعدیل نسبت رهن و اجاره‌بها نشان دهند.

 طی 10 روز سپری شده از مهرماه حدود 1600 فقره قرارداد اجاره آپارتمان مسکونی در تهران منعقد و تاکنون توسط مشاوران املاک در سامانه اطلاعات بازار املاک ایران به ثبت رسیده است. در این میان بیش از یک‌چهارم قراردادهای این بازه زمانی (2/ 26 درصد) در قالب «رهن کامل» منعقد شده است. به گزارش دنیای اقتصاد ، هر چند امسال به دنبال کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی بیش از همه سال‌های گذشته، موجران به دریافت اجاره‌بهای بیشتر در قبال ودیعه کمتر تمایل نشان داده‌اند، اما با خلوت شدن صف تقاضای اجاره، طبعا موجران خود را بیشتر با تمایلات مستاجران هماهنگ کرده‌اند به نحوی که در همین 10 روز سپری شده از فصل پاییز، حدود 56 درصد از قراردادهای ثبت شده ترکیبی از سهم بیشتر ودیعه و اجاره‌بها تا سقف 500 هزار تومان است. به این ترتیب منافع مستاجران نیز در این شکل از قراردادها که اجاره بهای کمتری پیش‌بینی می‌شود، بیشتر مدنظر قرار گرفته است.

آمارسامانه اطلاعات بازار املاک ایران نشان می‌دهد در روزهای نخست مهر ماه،‌ پیش‌بینی نسبت‌های منصفانه رهن و اجاره‌بها تقریبا در تمام نقاط شهر رایج بوده است اما در مناطق هدف طبقه متوسط این قضیه در مقایسه با مناطق مرغوب‌تر قدری پررنگ تر است. در جدول زیر نرخ قطعی رهن کامل آپارتمان مسکونی در مناطق مختلف تهران طی 10 روز سپری شده از پاییز که تاکنون در سامانه اطلاعات بازار املاک ایران ثبت شده‌اند، گردآوری شده است.

ارسال کننده: تهمینه موسوی
تعداد بازدید: 348
ملک فروش هیچگونه وابستگی به بنگاه های املاک ندارد و تنها با هدف سهولت در امور معاملات ملکی ایجاد شده است
ملک فروش توسط سرور های اختصاصی و ابری پارس پک میزبانی و پشتیبانی می شود