ثبت شبکه اجتماعی

ثبت شغل

ثبت پروژه

ثبت مشاور املاک

سپردن ملک

تشکیل صندوق تامین سرمایه بخش خصوصی

مدیر عامل بانک مسکن گفت: شورای پول و اعتبار برای اولین بار مجوز ایجاد نهاد اعتباری جدیدی را به شکل تخصصی در بخش مسکن داد.

محمد هاشم بت شکن در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: صندوق تامین سرمایه ،موسسات پس انداز و تسهیلات مسکن هستند که به شکل منطقه ای در شعاع جغرافیایی یک استان یا منطقه فعالیت می کنند.
وی ادامه داد: مجوز این صندوق را بانک مرکزی ارائه خواهد کرد و این موسسات اعتباری ازجانب بخش خصوصی ایجاد خواهد شد.

بت شکن تاکید کرد: سرمایه اولیه تاسیس موسسات در تهران 50 میلیارد تومان و سایر مراکز استانها و کلان شهرها 30 میلیارد تومان است.

وی ادامه داد:‌ حداکثر سهام بانک مسکن 20 درصد است و 80 درصد پذیره نویسی عام خواهد شد.

مدیرعامل بانک مسکن تاکید کرد: فعالان بخش مسکن از جمله انبوه سازان و شرکتهای ساختمانی و تولید کنندگان مصالح ساختمانی و آحاد مردم می توانند سهامدار آن باشند و کسی که هم سهامدار و هم سپرده گذار است از 2 سود می تواند استفاده کند و هم به عنوان سپرده گذار از سود سپرده گذاری و هم به عنوان سهامدار از نرخهایی که بانک مرکزی تعریف کرد دریافت می کند.

وی افزود: پیشنهاد این است که در فاز اول 5 موسسه در کلان شهرها ایجاد شود که شامل تهران، اصفهان، مشهد، شیراز و تبریز است و یک موسسه برای احیای و آباد سازی منطقه مسکونی و سواحل مکران ایجاد شود.

بت شکن تاکید کرد: پیشنهاد اولیه ما این است که 7 موسسه پس انداز و تسهیلات منطقه ای را در نقاط مختلف کشور به شکل منطقه ای داشته باشیم.

وی درباره مسکن قسطی گفت: با وجود پافشاری انبوه سازان 3 انبوه ساز تاکنون برای فروش اقساطی مراجعه کردند.

بت شکن افزود: ما سیاست ها و برنامه ها را آسان کردیم تا خدمات را به دوستان انبوه ساز ارائه کنیم و رسیدگی شد و تعامل خوبی داشتیم.
 

ارسال کننده: تهمینه موسوی
تعداد بازدید: 270
ملک فروش هیچگونه وابستگی به بنگاه های املاک ندارد و تنها با هدف سهولت در امور معاملات ملکی ایجاد شده است
ملک فروش توسط سرور های اختصاصی و ابری پارس پک میزبانی و پشتیبانی می شود