ثبت شبکه اجتماعی

ثبت شغل

ثبت پروژه

ثبت مشاور املاک

سپردن ملک

استقبال مردم از صندوق پس انداز یکم مسکن

مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به استقبال مردم از شیوه پس انداز در خرید مسکن گفت :‌ پرداخت تسهیلات افزایش داشته است.

مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به استقبال مردم از شیوه پس انداز در خرید مسکن گفت :‌ پرداخت تسهیلات افزایش داشته است.

محمد هشم بت شکن در گفتگو با صدا و سیما گفت : در نیمه نخست سال ارائه تسهیلات در بخش ساخت و مشارکت مدنی حدود 107 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش پیدا کرده و در بخش خرید 67 درصد رشد داشته است.

وی افزود:‌ بعد از کاهش نرخ سود تسهیلات صندوق پس انداز یکم به 8 درصد و 9.5 درصد با رشد سپرده گذاری در صندوق پس انداز یکم مواجه شدیم.

وی تصریح کرد : در سال گذشته متوسط افتتاح روزانه ما در صندوق پس انداز یکم برای سپرده گذاری حدود 169 فقره بود و به محض اینکه نرخ سود تسهیلات کاهش یافت و بانک تسهیلات را پرداخت کرد امروزه متوسط افتتاح روزانه صندوق پس انداز به 950 فقره رسیده است.

بت شکن تاکید کرد : تاکنون 88 هزار نفر در صندوق پس انداز یکم سپرده گذاری کرده اند و هزار و 800 میلیارد تومان از محل این صندوق پس انداز، تجهیز منابع در بانک مسکن انجام شد و دو دوره 6 ماه طی شد و تسهیلات پرداخت کردیم.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام کنندگان سال گذشته نسبت به امسال کمتر بود ، ادامه داد: صندوق پس انداز یکم از خرداد 94 شروع شد و کسانیکه در خرداد 94 سپرده گذاری کردند بعد از دو دوره 6 ماهه می توانند تسهیلات دریافت کنند.

وی افزود : تعداد ثبت نام کنندگان افزایش پیدا کرده و تسهیلات از محل اوراق حق تقدم تسهیلات در فرابورس هم افزایش یافته که نوید خوبی برای مسکن است.

بت شکن تاکید کرد:‌ سقفی که بانک مرکزی برای یک سال یعنی از خرداد 94 تا خرداد 95 گذاشته ، 84 هزار فقره تسهیلات است و بنابر این ما تا خرداد 96 می توانیم 160 یا 170 هزار تسهیلات فقره پرداخت کنیم.

مدیر عامل بانک مسکن تصریح کرد : اکنون محدودیتی برای پرداخت تسهیلات نداریم و استقبال خوبی شده و است باید بیشتر مردم را تشویق به سپرده گذاری کنیم.

وی افزود : ارزان ترین تسهیلات بخش مسکن متعلق به بانک مسکن است که از محل صندوق پس انداز یکم پرداخت می کنیم.

ارسال کننده: تهمینه موسوی
تعداد بازدید: 260
منبع: تابناک
ملک فروش هیچگونه وابستگی به بنگاه های املاک ندارد و تنها با هدف سهولت در امور معاملات ملکی ایجاد شده است
ملک فروش توسط سرور های اختصاصی و ابری پارس پک میزبانی و پشتیبانی می شود