ثبت شبکه اجتماعی

ثبت شغل

ثبت پروژه

ثبت مشاور املاک

سپردن ملک

تشکیل کارگروه ویژه حل مشکلات مسکن مهر با حضور ۵ وزیر

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ با بیان اینکه به دلیل پرداخت نشدن ۸۵۰۰ میلیارد تومان از تسهیلات مسکن مهر بعید است سقف این تسهیلات باردیگر افزایش یابد گفت: کارگروه ویژه با حضور ۵ وزیر برای حل مشکلات مسکن مهر تشکیل شد.

داود محمدی در گفت‌وگویی، در پاسخ به این سؤال که اگر پروژه مسکن مهر در سال آینده به اتمام نرسد، آیا مجلس ورود خواهد کرد؟ گفت: برای هم‌افزایی، رفع مشکلات و سرعت دادن به پروژه مسکن مهر کارگروهی با حضور ۵ وزیر از وزارتخانه های راه و شهرسازی، نفت، نیرو، بهداشت و درمان و آموزش و پرورش با محوریت وزارت راه و شهرسازی تشکیل شده است و کمیسیون اصل ۹۰ نیز به عنوان ناظر در این خصوص ورود خواهد کرد.
*وزارت راه و شهرسازی قول داده است که تا پایان سال ۹۶ پرونده مسکن مهر بسته شود
وی با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی در پایان امسال باید گزارشی از وضعیت مسکن مهر به مجلس ارائه کند، گفت: وزارت راه و شهرسازی به مجلس و کمیسیون اصل ۹۰ قول داده است که تا پایان سال ۹۶ پرونده مسکن مهر بسته شود.
به گفته محمدی، طی گزارشی که وزارت راه و شهرسازی به کمیسیون اصل ۹۰ ارائه کرده است در حال حاضر پیشرفت فیزیکی مسکن مهر در کل کشور ۹۳ درصد است.
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ ادامه داد: از مجموع ۲ میلیون و ۲۱۵ هزار مسکن مهر یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد مسکونی به اتمام رسیده و ۳۰۳ هزار واحد مسکن مهر باقی مانده است، بنابراین باید جدیت بیشتری به خرج دهیم تا این واحدها نیز تحویل متقاضیان شود.
محمدی در پاسخ به این سؤال که با توجه به اینکه قیمت برخی از واحدهای مسکن مهر افزایش یافته است آیا سقف فردی تسهیلات مسکن مهر که در حال حاضر ۳۰ میلیون تومان است افزایش می یابد، گفت: در حال حاضر حدود ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از تسهیلاتی که باید به مسکن مهر پرداخت می‌شد، پرداخت نشده است. بنابراین با توجه به عدم پرداخت این مبلغ و مشکلاتی که بانک‌ها در پرداخت تسهیلات مسکن مهر داشته‌اند به نظر نمی‌رسد که سقف تسهیلات مسکن مهر باز هم افزایش یابد.

ارسال کننده: تهمینه موسوی
تعداد بازدید: 410
منبع: پارسینه
ملک فروش هیچگونه وابستگی به بنگاه های املاک ندارد و تنها با هدف سهولت در امور معاملات ملکی ایجاد شده است
ملک فروش توسط سرور های اختصاصی و ابری پارس پک میزبانی و پشتیبانی می شود