ثبت شبکه اجتماعی

ثبت شغل

ثبت پروژه

ثبت مشاور املاک

سپردن ملک

سرنوشت مسکن مهر چه می‌شود؟

مهرآبادی در پاسخ به این سوال که آیا بانک مسکن هم مهمترین دلیل در تاخیر تحویل واحدهای مسکن مهر هست یا نه؟ می‌گوید: «ما محدودیت منابع داریم. مردم هم یکی از معضلات ما هستند!»

به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم،از‌‌ همان روزهای روی کار آمدن دولت یازدهم، داستان انتظار متقاضیان مسکن مهر برای گرفتن خانه‌هایشان آغاز شد و با گذشت سه سال از آن روز به نتیجه‌ای نرسیده است. متقاضیانی که با هزار امید و آرزو، پول‌هایشان را به حساب مسکن مهر واریز کردند و هنوز هم رنگ خانه‌شان را ندیده‌اند. این در حالی است که دولت یازدهم نه تنها به مطالبات متقاضیان مسکن مهر توجهی نکرده است بلکه آخوندی، بالا‌ترین مسئول این دولت در ارتباط با مسکن مهر به‌صورت رسمی از واژه‌هایی مانند «مزخرف»، «سیب گندیده»، «طرح پوپولیستی» و... برای مسکن مهر استفاده کرده است. 

به تازگی اما مهرآبادی، قائم مقام وزیر راه و مسکن به متقاضیان مسکن مهر توهین کرده و اظهاراتی را به میان آورده و موج جدیدی از شکایات را از سوی متقاضیان به راه انداخته است.

شب گذشته، احمد اصغری مهرآبادی، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در گفتگوی ویژه خبری برای دفاع از عدم تحویل واحدهای مسکن مهر، تورم، تحریم و افزایش دستمزد کارگران را بهانه کرده و گفته: «قراردادهایی داشتیم که تعهد تحویل 18 ماهه تا 24 ماهه داده‌اند اما با گذشت 5 سال هنوز این واحد‌ها تحویل داده نشده و دلیل آن تورم، تحریم، افزایش دستمزد کارگران و گران شدن مصالح می‌باشد!»

او با صراحت تایید کرده که برخی از واحدهای غیرقابل سکونت مسکن مهر به متقاضیان تحویل داده شده است و افزوده: «وزارت راه و شهرسازی تنها مانده است زیرا که وزارت نیرو، آموزش و پرورش، وزارت بهداشت و درمان، وزارت ورزش و سایر دستگاه‌ها به دلیل نیاز به اعتبار با ما همکاری نمی‌کنند!» 

مهرآبادی در پاسخ به این سوال که آیا بانک مسکن هم مهمترین دلیل در تاخیر تحویل واحدهای مسکن مهر هست یا نه؟ گفته: «ما محدودیت منابع داریم. مردم هم یکی از معضلات ما هستند! در بسیاری از قسمت ها مردم می گویند توان مالی ندارند و پول هایشان را واریز نکرده اند.»

این اظهارات در حالی مطرح شده که طبق قانون اساسی و برنامه پنج ساله پنجم که 7 ماده قانونی دارد، دولت موظف به توانمند کردن قشر ضعیف جامعه برای خانه دار شدن، است.

از سوی دیگر باید گفت که وزیر راه و شهرسازی نیز در این سه سال اخیر، نشان داده که بین حرف و عملش در رابطه با موضوع مسکن مهر فاصله بسیاری وجود دارد؛ او از یک طرف صحبت از پایبندی به تعهدات دولت به میان می‌آورد و از طرف دیگر بیش از هزار روز از روی کار آمدن دولت یازدهم می‌گذرد اما به‌اندازه انگشتان دستش از پروژه‌های مسکن مهر بازدید نداشته تا به مشکلات و مسائل متقاضیان رسیدگی کند!

عباس آخوندی از مردادماه 92 تا مردادماه 95 در طبقه پانزدهم ساختمان دادمان نشسته و بی‌توجه به طرح مسکن مهر و مشکلات متقاضیان این طرح روز‌هایش را می‌گذراند! البته او دغدغه‌های دیگری مانند بازدید از نمایشگاه‌های نقاشی، خوشنویسی، کترینگ قطار و... دارد. و آنطور که به نظر می‌رسد وزیر راه و شهرسازی شدیدا به خرید آثار هنری برای زیرمجموعه‌های وزارتخانه متبوعش علاقه‌مند است!  

در دولت یازدهم به موضوع مسکن مهر اعتقادی وجود ندارد. و وزیر راه و شهرسازی از‌‌ همان ابتدا موضوع مسکن اجتماعی را مطرح کرد اما این طرح نیز تاکنون اجرایی نشده و حرکت و برنامه‌ای در این زمینه مشاهده نشده است. 

متاسفانه باید گفت که هیچ برنامه مدون و عملیاتی از سوی دولت یازدهم برای کمک به تامین مسکن محرومان که مطابق اصل 31 قانون اساسی وظیفه دولت می‌باشد، وجود ندارد. 

به تازگی حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی، نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «بار‌ها در مجلس سؤالاتی پیرامون مسکن مهر را از وزیر راه و شهرسازی پرسیدیم»، گفت: در بحث استیضاح وزیر که قبلاً مطرح شد بحث مسکن مهر را عنوان کردیم اما مشخص است که عزم و اراده جدی برای تمام کردن این طرح در دولت دیده نمی‌شود.

منبع:سایت فردا

انتهای پیام/
خبرگزاری تسنیم: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

ارسال کننده: تهمینه موسوی
تعداد بازدید: 385
منبع: تسنیم
ملک فروش هیچگونه وابستگی به بنگاه های املاک ندارد و تنها با هدف سهولت در امور معاملات ملکی ایجاد شده است
ملک فروش توسط سرور های اختصاصی و ابری پارس پک میزبانی و پشتیبانی می شود