ثبت شبکه اجتماعی

ثبت شغل

ثبت پروژه

ثبت مشاور املاک

سپردن ملک

رکود بازار مسکن ادامه خواهد داشت

عضو هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: با توجه به رکود فعلی، بازار مسکن تغییرات چندانی نخواهد داشت.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان، رضا چینی با اشاره به دو انتخابات پیش رو برای تعیین ریاست جمهوری ایران و آمریکا، گفت: گروه‌های اقتصادی در حال حاضر با احتیاط بیشتری عمل می کنند.

وی اضافه کرد: دولت در ماه‌های گذشته مقداری نقدینگی به صنعت تزریق کرد که تحولاتی اندکی به دنبال آن ایجاد شد، اما این تغییرات کوتاه مدت است و در بلندت مدت تاثیر چندانی نخواهد داشت.

این عضو هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان در استان اصفهان گفت: واحدهای تولیدی در حوزه صنعت ساحتمان کالاهای جدید خود را در این نمایشگاه به نمایش می‌گذارند که باعث می‌شود مهندسان و سازندگان، تولیدات جدید را بشناسند.

چینی ادامه داد: با وجود اینکه در حال حاضر در رکود به سر می‌بریم، اگر تولیدکنندگان فقط به دنبال ایجاد بازار باشند نتیجه چندانی نخواهند گرفت، بلکه باید با ابداعات و تولیدات جدید و معرفی در چنین نمایشگاه‌هایی به دنبال ایجاد تاثیرات مثبت برای دوران پس از رکود باشند.

وی در خصوص وضعیت صادرات محصولات ساختمانی گفت: متاسفانه هنوز گشایش زیادی در ارتباط مالی ایران با دیگر کشورها ایجاد نشده است و در حال حاضر صادرات وجود دارد اما میزان کمی را شامل می‌شود.

این عضو هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان تصریح کرد: در کشور عراق، یک نهاد، مسوول اعطای استاندارد به کالاهای وارداتی شده است که با دریافت پول، مجوز می‌دهد و این بداخلاقی‌ها، صادرات کالاهای با کیفیت ایرانی را با مشکلاتی مواجه کرد.

چینی اضافه کرد: همچنین در مواردی آجرهای توکار ایرانی به عنوان آجر نما در عراق به کار رفت که این موضوع باعث شد آجر ایرانی با کیفیت لازم ارائه نشود.

وی با بیان اینکه ساختار سفارتخانه‌های ایران بیشتر سیاسی است تا اقتصادی، گفت: به همین دلیل سفارتخانه‌ها نتوانسته‌اند در امر اقتصاد راهگشا باشند.

عضو هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان اعلام کرد: حدود نیمی از کارگاه‌های مصالح ساختمانی در استان تعطیلند و ما بقی با ظرفیت 10 تا 40 درصد کار می‌کنند و می‌توان گفت واحدهایی که با ظرفیت کامل در حال کارند انگشت شمارند.

وی با بیان اینکه سود سرمایه برای انبوه سازان در سایر استان ها بیشتر از اصفهان است، اظهار کرد: این موضوع باعث فرار سرمایه از استان شده است و مسوولان و مدیران اصفهان باید در خصوص سخت گیری‌ها عارضه یابی و آن را رفع کنند تا بتوان مشکلات استان را حل کرد.

ارسال کننده: تهمینه موسوی
تعداد بازدید: 358
منبع: الف
ملک فروش هیچگونه وابستگی به بنگاه های املاک ندارد و تنها با هدف سهولت در امور معاملات ملکی ایجاد شده است
ملک فروش توسط سرور های اختصاصی و ابری پارس پک میزبانی و پشتیبانی می شود