ثبت شبکه اجتماعی

ثبت شغل

ثبت پروژه

ثبت مشاور املاک

سپردن ملک

دگرگونی بازار استیجاری مسکن با کاهش سود بانکی

کارشناس مسکن: کاهش نرخ سود بانکی باعث شده مالکان به دریافت اجاره بها نسبت به رهن کامل تمایل بیشتری داشته باشند.


احمدرضا سرحدی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت : کاهش نرخ سود بانکی تاثیری در قیمت مسکن نخواهد گذاشت و تنها شرایط را در بازار استیجاری دگرگون می کند.
وی تصریح کرد : کاهش سود بانکی باعث شده است افراد سرمایه های خود را از بانک ها بیرون بکشند و وارد سایر بازارها کنند.
وی ادامه داد : البته بازار مسکن محل مناسب سرمایه گذاری نیست و هنوز این بخش در رکود به سر می برد.
سرحدی با اشاره به اینکه مالکان شرایط رهن و اجاره را نسبت به سال گذشته تغییر دادند ، گفت :‌ امسال بر خلاف سالهای گذشته مالکان درصدد دریافت اجاره ماهانه هستند.
وی تاکید کرد ‌: خرید مسکن در این شرایط تنها به عنوان کالای مصرفی ، صرفه اقتصادی دارد اما برای افراد سوداگر به دلیل رکود در این بازار صرفه اقتصادی ندارد.
کارشناس مسکن تصریح کرد : با توجه به اینکه نرخ تورم مسکن از نرخ تورم عمومی کمتر است باز هم سرمایه گذاران رغبتی برای ورود در این بازار را ندارند.
وی ادامه داد : دولت باید تمهیداتی بیندیشد و بورس را فعال کند تا سرمایه هایی که از بانک ها بیرون کشیده شد به سمت این بازارها برود.
سرحدی افزود : بخش عمده رونق بازار مربوط به سوداگری است ، در شرایط کنونی تعادل عرضه و تقاضا به هم خورده و عرضه چندین برابر تقاضاست.
سرحدی تصریح کرد : تسهیلاتی که دولت در بخش مسکن ارائه می کند باید با شرایط متقاضیان هماهنگ باشد زیرا اقساط وام 160 میلیون تومانی برای افراد بسیار زیاد است به طوری که برای کاهش فشار، دوره بازپرداخت اقساط مسکن را به 20 سال می رسانند.
وی تصریح کرد : در این شرایط که نرخ تورم و سود بانکی کاهش پیدا کرده است ، دولت باید برنامه ریزی بلندمدت برای بازار مسکن انجام دهد.
 

ارسال کننده: تهمینه موسوی
تعداد بازدید: 451
ملک فروش هیچگونه وابستگی به بنگاه های املاک ندارد و تنها با هدف سهولت در امور معاملات ملکی ایجاد شده است
ملک فروش توسط سرور های اختصاصی و ابری پارس پک میزبانی و پشتیبانی می شود