ثبت شبکه اجتماعی

ثبت شغل

ثبت پروژه

ثبت مشاور املاک

سپردن ملک

پیش فروش واحدهای طبقه یک کلینیک جراحی محدود مریم

پیش فروش واحدهای طبقه یک کلینیک جراحی محدود مریم

آخرین بروز رسانی 1395/07/06

آخرین بروز رسانی

 

درباره زیرساخت شبکه تاسیسات مکانیکی تاسیسات همکاری باما تماس با ما

 

 

کلینیک مریم

پروژه کلینیک مریم درموقعیت خیابان گاندی شمالی و در زمینی به مساحت 487 مترمربع می باشد، یک مرکز جراحی محدود با کاربری اداری و مسکونی در هشت طبقه طراحی و در حال ساخت است و در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

در این پروژه، از جدیدترین متدهای مهندسی روز دنیا طراحی و با مطلوب ترین مواد و مرغوب ترین مصالح ساختمانی به زیباترین شکل استفاده شده است. درطراحی نمای ساختمان از سنگ، شیشه و چوب بهره گرفته شده است.به گونه ای که سادگی و زیبایی را با مفهوم زندگی، سلامتی و آرامش بیان نماید.

نورپردازی نواحی عمومی، نماها، رمپ ورودی، راه پله ها و... حالت تزیینی داشته و به منظور دادن وجه ای خاص به بنا به کار گرفته شده است.

پوشش کف مسیرهای تردد و به طور کلی در تمام جای جای بنا چون دیوارها- راه پله ها- انبارها- موتورخانه و ... از بهترین سنگ های تزیینی و گرانیتی استخراج شده از بهترین معادن موجود در کشور استفاده شده، تا وجه، وقارو زیبایی ساختمان به بهترین نحو تامین و حفظ شود.

مشخصات طبقات :

فضای طبقات (1- و2-): بیشتر به عملکردهای خدماتی، پارکینگ، تاسیسات موتور خانه با تهویه مناسب اختصاص یافته است.

طبقه ( 2- ): با عملکردی دوگانه قابلیت تبدیل به سالن اجتماعات را دارد.

این مجموعه دارای لابی بسیار مجلل و زیبایی است که با استفاده از مرغوب ترین سنگ ها طراحی شده و فضای بسیار مطلوبی را برای مراجعین محترم فراهم آورده است.

طبقات( یکم، دوم و سوم ): هر طبقه شامل دو واحد است، مساحت واحد جنوبی حدود 175 متر مربع و مساحت واحد شمالی حدود 110 متر مربع که با مشاعات مربوطه حدود 300 متر مربع می باشد، تجهیزات سرمایش و گرمایش آنها مستقل و توسط دستگاه های یونیت پکیج که ساخت کارخانه دایکین می باشد ،تامین می گردد.

طبقه چهارم با 300 متر مربع به بخش بستری بیماران اختصاص یافته است با اتاق های شیک و  تخت هایی کاملاً مدرن و مجهزو همچنین یک اتاق VIP ،با تمام امکانات مدرن اقامتی و بهداشتی (تلویزیون، یخچال،اینترنت و ...)، ایستگاه پرستاری، محوطه انتظار همراه بیمار، آبدارخانه، رختکن زنانه و مردانه با کمدهای اختصاصی، سرویس های بهداشتی جداگانه اختصاص یافته است.

طبقه پنجم با 300 متر مربع به اتاق های عمل، هر کدام با مساحت 25 متر مربع  و اتاق های ریکاوری مناسب اختصاص یافته ،در این بخش همچنین اتاق استراحت پزشکان با قابلیت غذاخوری، اینترنت ،رختکن زنانه و مردانه، سرویس های بهداشتی زنانه و مردانه، محل اسکراپ و ..... وجود دارد. این بخش با آخرین و مدرن ترین لوازم جراحی، تجهیزات اتاق عمل و ماشین آلات اختصاصی آن  تجهیز یافته است.

طبقات چهارم و پنجم با دستگاه های هواساز (ساخت کارخانجات Macqauy)، دارای سیستم فیلتراسیون هپا با تنظیمات کاملاً اتوماتیک (BMS) نسبت به رطوبت، دما و ..... می باشد تجهیز یافته است که این دستگاه ها تصفیه هوای طبقه پنجم را صد در صد استریل (مناسب برای اتاق عمل) و طبقه چهارم را با شصت درصد تامین می نمایند.

سیستم گرمایش و سرمایش مرکز جراحی محدود مریم با یک دستگاه چیلر با توان 110 تن تبرید که ساخت کارخانجات CLIVET ایتالیا است تامین می گردد. کلیه طبقات مربوط به مرکز جراحی توسط کاست های سقفی دایکین پوشش داده شده است.

کلیه طبقات و مکان ها، زیر پوشش برق اضطراری (دیزل ژنراتور)، تجهیزات اطفا حریق مورد تایید سازمان آتش نشانی و سیستم شبکه چون: شبکه اتوماسیون، کنترل و مانیتورینگ  سیستم امنیتی ساختمان توسط دوربین های IP، تلفن منطبق بر سیستم شبکه (VOIP) و سیستم تلفن آنالوگ می باشد. تمامی سیستم شبکه با تجهیزات کمپانی سیسکو (cisco) پشتیبانی می شود.

کلیه تابلوهای برق واحدهای طبقات اول، دوم و سوم مجهز به برق 3 فاز 25 آمپر می باشد.

برای جابجایی مراجعه کنندگان و بیماران از دو دستگاه آسانسورکوهلر (به صورت پکیج کامل) یکی 8 نفره و دیگری 13 نفره (برانکاردبر)  که جزء شیک ترین و مدرن ترین آسانسور های روز دنیا (ساخت کشور آلمان ) است و مجهز به آخرین تکنولوژی با استاندارد اروپا می باشند، تهیه و نصب شده است.

 

در انتها با تاکید بر لحاظ موارد ی چون:

-    رعایت مولفه های محیط درمانی که در بر گیرنده  و کاهش آلودگی های اکتسابی بیمارستانی و کلینیکی می باشند

-     فضاهایی که دارای عایق صدا بوده

-     استفاده از نورپردازی مصنوعی مناسب و آرام بخش و نور طبیعی روز

-     لحاظ ضرایب ایمنی بالا با ضوابط و مقررات ساخت ساختمان (ضد زلزله) در طراحی تاسیسات، آب، برق، گاز ،تلفن و شبکه

-    استفاده از شیشه در مکان های مورد نیاز به خصوص در نما طبق بالاترین ضوابط و استاندارد های موجود ودر نهایت، احترام به خلوت و شخصیت بیمار، عمل شده است.

 

مشخصات زیرساخت شبکه جراحی محدود مریم

زیر ساخت شبکه مرکزجراحی محدود مریم بر مبنای استاندارد، ۳ T I A طراحی شده است و تمام موارد مربوط بهentrance facility ،equipment room، backbone cabling ،backbone cabling ،telecommunications closet ،horizontal cabling ،work-area components در نظر گرفته شده است. بخش های مستقل نیز دارای یک شبکه مستقل می باشد که استاندارهای مربوط به  ANSI/EIA/TIA 568و ISO/IEC 11801 در آن رعایت شده است.

طراحی یک شبکه استاندارد که پاسخگوی نیاز تمام بخش های کلینیک می باشد امری اجتناب ناپذیر است. همچنین با توجه به وجود بخش های مستقل، شبکه داخلی این بخش ها نیز بصورت مستقل طراحی شده که می توانند سرویس های خود را از طریق آن برقرار نمایند. تمام سرویس های نرم افزاری، اتوماسیون، تلفن و مانیتوریگ از طریق شبکه به کاربران ارائه می شود.

بمنظور بهرمندی از آخرین تکنولوژی ها و ارائه سرویس های مناسب سرویس تلفن بر مبنای VOIP در شبکه طراحی شده است و به منظور  redundancy، یک مرکز تلفن آنالوگ نیز در کلینیک طراحی شده است.

 

شایان ذکر است

در سیستم های  مبتنی بر VOIP  تمامی سرویس های مورد نیاز کاربران اعم از تماس های تصویری، کنفرانس و ارتباط بین سیستم های نرم افزاری با مرکز تلفن امکان پذیر می باشد و به منظور ارائه سرویس پشتیبان VOIP، مرکز تلفن آنالوگ در نظر گرفته شده است.

سیستم مانیتوریگ کلینیک، که کنترل و امنیت مجموعه را تامین می نماید از دوربین های مبتنی بر IP استفاده شده است. بدیهی است این دوربین ها ضمن ارائه کیفیت مناسب، از امکاناتی بسیار مناسبی چون کیفیت نمایش بسیار مطلوب، امکان نمایش تصاویر بر مبنای سطح دسترسی کاربران، ضبط تصاویر بطور همزمان در محل های مختلف، امکان رویت تصاویر از راه دور با استفاده از مرورگرهای مبتنی بر وب و …… می باشد.

بدیهی است که زیر ساخت شبکه این کلینیک به سبب استفاده از تکنولوژی های روز مانند سرویس های نرم افزاری، اینترنت پرسرعت، سرویس تلفن مبتنی بر شبکه و سرویس های مانیتوریگ، از مشخصات passive و active  خاصی برخوردار است که بتواند پاسخگوی نیاز سیستم باشد.

 

مشخصات passive شبکه :

کابلی های ارتباطی شبکه بر مبنای category cat 6a  (۱۰ گیگابیت در ثانیه) تهیه شده است و تمامی تست های اولیه را با استفاده از تجهیزات تست شرکت fluke (DSX-5000) با headroom بالای db8 پاس نموده است. و ارتباط بین طبقات نیز با استفاده از دو زیر ساخت کابلی و فیبر نوری OM3 طراحی شده است.

همچنین به منظور برقراری ارتباط شبکه با کیفیت و امنیت مناسب از سویچ های سیسکو در شبکه داخلی استفاده شده است.

این سویچ ها نقش مهمی در تامین و برقراری ارتباط بین اجزاء شبکه شامل رایانه های، تلفن های مبتنی بر VOIP و سیستم مانیتوریگ را ایفا می نماید. سویچ ها از نوع (power over Ethernet) POE پیش بینی شده است که ضمن برقراری ارتباط با کیفیت و امنیت مناسب بتواند برق تجهیزات سیستم تلفن و دوربین ها را تامین نماید تا هزینه پشتیبانی و نگهداری این سیستم تعدیل یابد.

 

تاسیسات مکانیکی

گستره مصالح تأسیسات مکانیکی بکار رفته

باتوجه به کاربری خاص ساختمان طیف مصالح بکار رفته در آن بسیار متنوع می باشد:

 لوله های فولادی
 لوله های پی.وی.سی
 لوله های پلی اتیلن

 

الکتروپمپ

کلیه پمپ های استفاده شده در این ساختمان از انواع با کیفیت اروپایی برند گرانفوس با راندمان بالا می باشد.

عایق

کلیه کانال های تهویه هوارسان با کمک عایق های چسبدار و مسلح به روکش آلومینیوم پوشش داده شده اند. لوله ها حتی لوله های آب سرد مصرفی نیز با عایق های لوله ای از نوع فوم پلی یورتان با ضریب انتقال حرارت پایین محافظت شده اند بطوری که اتلاف انرژی (حرارتی و برودتی) کمترین مقدار ممکن می باشد.

 

سیستم آبرسانی

الف- تأمین فشار آب مصرفی

 

سیستم جمع آوری و دفع فاضلاب و آب باران

الف- سیستم جمع آوری فاضلاب

شبکه جمع آوری فاضلاب به لحاظ نحوه اجرای سیستم هواکش فاضلاب :

سیستم جمع آوری فاضلاب با تهویه موازی، در این سیستم یک لوله مستقل به نام لوله قائم هواکش به موازات لوله قائم فاضلاب در نظر گرفته می شود
سیستم جمع آوری فاضلاب با تهویه ثانویه، در این سیستم سیفون هر سرویس بهداشتی توسط لوله جانبی هواکش به لوله قائم هواکش متصل شود

ب- سیستم دفع فاضلاب

فاضلاب مجموعه شامل فاضلاب بخش های بستری و جراحی، آشپزخانه، فاضلاب سرویس های بهداشتی، آبدار خانه ها و آب های سطحی طبقات پارکینگ می باشد، که پس از جمع آوری به سه روش زیر دفع می شود، هدایت خواهد شد.

 

سیستم آتش نشانی

الف- تأمین فشار آب آتش نشانی

ب- سیستم اطفاء حریق

بمنظور اطفاء حریق در ساختمان های مختلف از تجهیزات متفاوتی می توان استفاده نمود

کپسول های آتش نشانی، شامل پودر خشک، Co2 و ...
سیستم رایزر تر
سیستم رایزر خشک
سیستم های اتوماتیک (اسپرینکلر و ... )

در این ساختمان علیرغم الزام نبودن اجرای سیستم اطفاء حریق، همه سیستم های فوق الذکر بصورت ترکیبی اجرا شده است.

 

سیستم های تهویه هوا

- فن های جریان محوری (Axial Fan )

- فن های سقفی (Roof Power Fan )

- فن های سانتریفوژ   (Centrifugal Fan )

در این ساختمان علیرغم با در نظر گرفتن پارامترهای ذکر شده، همه سیستم های فوق الذکر بصورت ترکیبی در بخش های مختلف ساختمان اجرا شده است.

 

تاسیسات

مبانی مورد استفاده در طراحی و اجرای تأسیسات مکانیکی پروژه مرکز جراحی محدود مریم

– مشخصات فنی عمومی تاسیسات مکانیکی ساختمان ها، نشریه ۸۲۱ سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور

– مجموعه آئین نامه ها و استانداردهای انجمن مهندسین حرارت وبرودت و تهویه مطبوع آمریکا  (ASHRAE)

– مجموعه دستورالعمل های بین المللی لوله کشی NPC (National Plumbing Code)

– مجموعه دستورالعمل های انجمن بین المللی اطفاء حریق ( NFPA )

– مبحث چهاردهم مقررات ملی ساختمان با عنوان تأسیسات گرمایی، تعویض هوا و تهویه مطبوع

– مبحث شانزدهم مقررات ملی ساختمان با عنوان تأسیسات بهداشتی

– مبحث هفدهم مقررات ملی ساختمان با عنوان لوله کشی گاز

– مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان با عنوان صرفه جوئی در مصرف انرژی

– نرم افزار مورد استفاده برای طراحی تهویه مطبوع، Carrier, E20II

– نرم افزار مورد استفاده برای طراحی کانالها، Carrier Duct Size

 

تاسیسات برقی

طبق نظر مهندس ناظر تاسیسات پروژه مرکز چراحی محدود مریم

پس از تحقیقات و بررسی بر روی تجهیزات الکتریکال داخلی و خارجی با دارا بودن استانداردهای روز دنیا تایید و دستور بکار گیری داده شده است.

در کنار دارا بودن استاندارد کیفی تجهیزات، استاندارد ایمنی، محیط زیست و حفظ انرژی نیز توجه خاص شده است. در ساختمان کلینیک مریم با توجه به استاندارد بودن تجهیزات زیر ساخت اجرا شده بر اساس آخرین تکنیک ها روز دنیا بکار گرفته شده است تا در آینده با اضافه شدن هر گونه تجهیزات روز پزشکی و غیره امکان پذیر باشد. بکار گیری سیستم های هوشمند کنترل تجهیزات پزشکی از قبیل کنترل گازهای طبی ،ارتباطات داخلی به سهولت با پزشکان و همچنین بکار گیری شبکه گسترده و جامع اینترنتی برای دسترسی آسان پزشکان به اسناد پزشکی بیماران در هر مکان جهت مشاوره دادن هر زمان داشتن سیستم های برق اضطراری UPS (برق بدون تاخیر) و دیزل ژنراتور تامین کننده برق در صورت قطع برق شهری از دارا بودن استاندارد بالا کلینیک مریم می باشد.

پیش بینی زیر ساخت UPS اختصاصی در واحدهای مطب.

پیش بینی زیر ساخت و کابل کشی شبکه اختصاصی در واحدهای مطب.

دارا بودن دستگاه نظارتی (دوربین مدار بسته) در تمام ساختمان.

داشتن سیستم ارت جداگانه بخش جراحی جهت هر گونه ایجاد الکتریسیته و برق گرفتگی.

 

تجهیزات بکار گرفته شده در سیستم برق

سیم و کابل افشار نژاد خراسان می باشد که بهترین تولید کننده داخلی می باشد.

لوله های برق ستاره سمنان ۱۰۰۰ گرمی و نسوز می باشد.

کابلهای شبکه برند (nexanz) می باشد که دارای قابلیت انتقال سریعتر اطلاعات شبکه می باشد.

تابلو های برق ساخت شرکت (آرکیاش صنعت) تولید کننده تابلو های برق صنعتی در کشور می باشد و تجهیزات بکارگرفته در تابلوها اشنایدر فرانسوی می باشد.

تجهیزات روشنائی با طول عمر بالا در نظر گرفته شده است.

سیستم اعلام حریق هوشمند (آدرس پذیر) در تمام بخش های ساختمان طبق آخرین استاندارد NFPA می باشد.

 

همکاری با ما

این مرکز در نظر دارد که واحدهای موجود در طبقه یکم را (واحد جنوبی با حدود 175 متر مربع و و احد شمالی را با حدود 110 متر مربع) با سند مسکونی به دپارتمان های مرتبط با مرکز جراحی محدود به خصوص متخصصین چشم پزشکی، پوست و لیزر و دندانپزشکی  واگذار نماید.

 

از کلیه پزشکان جراح محترم به خصوص متخصصین چشم دعوت به عمل می آید چنانچه مایل به دریافت اطلاعات بیشتر برای همکاری، خرید و ... می باشند با تلفن های ذکر شده ، تماس حاصل فرمایند.

 

تماس با ما

بلوار آفریقا، اتوبان حقانی به سمت غرب، نرسیده به میدان ونک، خیابان گاندی شمالی، خیابان صانعی، پلاک 26

تلفن تماس :

09126391156 -  09354167409 - 09121353044

www.dayclinicmaryam.com

 

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

ارسال دیدگاه برای


نظرات کاربران
هیچ نظری ثبت نشده است
ملک فروش هیچگونه وابستگی به بنگاه های املاک ندارد و تنها با هدف سهولت در امور معاملات ملکی ایجاد شده است