ثبت شبکه اجتماعی

ثبت شغل

ثبت پروژه

ثبت مشاور املاک

سپردن ملک

مهم ترین نکات خرید آپارتمان

خرید مسکن جزء خریدهایی است که فوق العاده خاص و متفاوت است. خرید خانه مانند خرید مواد غذایی از سوپرمارکت و یا خرید پوشاک نیست که اگر بعد از مدتی از آن دل زده شدید آن را به راحتی کنار بگذارید بنابراین درهنگام خرید خانه باید تمام حواستان را جمع کنید در این مقاله سعی داریم یک سری نکات را درهنگام خرید خانه به شما گوشزد کنیم تا دچار اشتباه نشوید و بعد از خرید پشیمان نشوید.

اولین چیزی که هرکسی درهنگام خرید خانه به آن توجه می کند و ذهنش را درگیر آن میکند قیمت خانه ی مورد نظر است به علاوه ی نقشه ی خانه اما همیشه مسائل مهم تر بسیاری هستند که فراموش میشوند مثل تعداد واحدهای آپارتمان، کارشناسان بسیاری براین باورند که تعداد واحدهای مطلوب در یک آپارتمان 15 الی 30 واحد می باشد چون اگر تعداد واحدها از این مقدار کمتر باشد مدیریت ساختمان کم میشود ولی اگر از این مقدار بیشتر باشد آپارتمان شلوغ میشود البته باید به تعداد واحدها در هر طبقه هم دقت کنید که بهترین حالت آن واحدهای روبه روی هم است.

به نمای ساختمان و قشنگی آن هم توجه داشته باشید و از مالک بخواهید که درمورد مصالح ساختمان برایتان توضیح دهد.

به مقاوم بودن ساختمان در برابر زلزله هم توجه کنید، همانطور که می دانید اسکلت بتنی بیشتر از اسکلت آهنی در برابر زلزله مقاوم است، در سازه های بتنی چیزی که مهم است نوع بتن مصرفی و تعداد و قطر میل گردهای استفاده شده در آن است. نکته ای که خودتان هم میتوانید از لحاظ پایداری آپارتمان در برابر زلزله بررسی کنید ابعاد ستون ها در طبقات مختلف و پارکینگ است و از خودتان بپرسید که  آیا این ستون ها جوابگوی این تعداد از واحدها هستند؟

و اما مساحت، که باید برحسب تعداد اعضای خانواده تخمین زده شود.

هرچند که بزرگی و کوچکی اتاق ها و آشپزخانه امری کاملا سلیقه ای است اما دقت داشته باشید که آشپزخانه فضای بیشتری نسبت به اتاق ها داشته باشد.

سعی کنید به نکات دیگری مانند سیستم تهویه خانه، ورود و خروج هوا و پنجره های خانه چون پنجره های خانه باید دارای ویژگی هایی مانند عایق حرارتی، عایق صوتی، درزبندی مناسب، قابل شستشو و تمیز کردن باشد توجه کنید. 

ارسال کننده: غزاله شریفی
تعداد بازدید: 2331
منبع: www.yjc.ir
ملک فروش هیچگونه وابستگی به بنگاه های املاک ندارد و تنها با هدف سهولت در امور معاملات ملکی ایجاد شده است
ملک فروش توسط سرور های اختصاصی و ابری پارس پک میزبانی و پشتیبانی می شود