ثبت شبکه اجتماعی

ثبت شغل

ثبت پروژه

ثبت مشاور املاک

سپردن ملک

رییس سازمان امور مالیاتی کشور: دولت برای خروج اقتصاد کشور از رکود باید کمی تورم را بپذیرد

کرمانشاه- رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: دولت برای خروج اقتصاد کشور از رکود باید کمی تورم را بپذیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید کامل تقوی نژاد امروز شنبه در دیدار فعالان اقتصادی استان کرمانشاه که درمحل اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد، از راه اندازی سامانه جدید و الکترونیکی راستی آزمایی برخط اظهارنامه مالیاتی درآینده نزدیک خبر داد.

وی افزود: در این سامانه جدید اعداد قید شده در اظهارنامه مالیاتی شده و سپس  با اطلاعات اخذ شده از منابع بانکی، بیمه، گمرک، حمل و نقل، شهرداری، مسکن و شهرسازی، ثبت اسناد و املاک، ثبت احوال و شرکت پست مطابقت داده شده و راستی آزمایی می شود.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: البته هم اکنون اطلاعات گمرک، ثبت احوال و شرکت پست هم به صورت برخط و سایر دستگاه ها به صورت آفلاین در اختیار سازمان امور مالیاتی کشور قرار می گیرد.

با سامانه جدید تنها ۱۰ درصد اظهارنامه های مالیاتی نیاز به رسیدگی دارد

وی تاکید کرد: با راه اندازی این سامانه جدید، انتظار داریم حدود ۹۰ درصد اظهارنامه های مالیاتی پذیرفته شده و فقط ۱۰ درصد آن مورد رسیدگی قرار گیرد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در حال حاضر محاسبه مالیات توسط سازمان امور مالیاتی و به ناچار صورت می گیرد اما در آینده نزدیک این شیوه حذف خواهد شد که امیدواریم استان کرمانشاه آغازگر این حذف باشد.

وی بر ایجاد صندوق ماشینی در همه واحدهای صنفی تاکید کرد و گفت: این موضوع اجباری است  و ما در این زمینه به حرف مودی مالیاتی به شرط اینکه اتحادیه مربوطه هم آن را تایید کند اعتماد خواهیم کرد.

فرار مالیاتی بی عدالتی محض است

تقوی نژاد پرداخت مالیات را لازمه رونق تولید دانست و گفت: ما اعتقاد داریم که بخش عمده ای از اقتصاد با عنوان خاکستری و سیاه مالیات نمی دهند که مربوط به حوزه قاچاق و سایر بخش های پنهان مالی است که به فرار مالیاتی مشهور است.

وی بر سرلوحه قرار گرفتن عدالت مالیاتی در فعالیت های سازمان امور مالیاتی تاکید کرد و گفت: عدم پرداخت مالیات به معنای فرار مالیاتی بی عدالتی محض است.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، هدف از گرفتن مالیات را آبادانی کشور دانست و تاکید کرد: گرفتن مالیات به معنای ویرانی نیست و باید نیروهای سازمان امور مالیاتی بر آن توجه و در وصول مالیات کاملا جدی باشند.

تنها عده معدودی از مودیان مالیاتی اطلاعات غلط می دهند

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، بسیاری از مودیان مالیاتی را از نظر سازمان امور مالیاتی راستگو دانست و گفت: تنها عده محدودی ممکن است آمار غلط بدهند که آن هم با ابزارهای مختلف چون حساب بانکی راستی آزمایی خواهند شد.

وی «مودی مداری» را از دیگر شعارهای مدیریت جدید سازمان امور مالیاتی کشور عنوان و تاکید کرد: هیچ مسئولی حق  برخورد و بی احترامی به مودیانی که از پرداخت مالیات امتناع و یا آن را کتمان می کند را ندارد و تنها ملزم به اجرای قانون هستند.

تقوی نژاد با اشاره به برخورد نامناسب یک سر ممیز در یکی از ادارات مالیاتی در تهران گفت: در این راستا همکاران ما از آن مودی به خاطر بی احترامی فوق عذرخواهی کرده و سرممیز مذکور هم با نیرو از خدمت تعلیق شدند.

خروج اقتصاد کشور از رکود با پذیرش تورم

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، توجه به اقتصاد مقاومتی و تلاش برای کنترل تورم و رونق اقتصادی را از سیاست های دولت یازدهم عنوان کرد.

وی در بخش دیگر از سخنانش گفت: بر خلاف کشورهای توسعه یافته ۸۵ درصد از فعالیت های اقتصادی ایران به جای بورس از منابع بانکی تامین می شود که باعث افزایش تورم شده است.

معاون وزیر اقتصاد در پایان تاکید کرد: معتقدم که دولت باید کمی تورم را بپذیرد تا اقتصاد کشور از رکود خارج شود.

ارسال کننده: تهمینه موسوی
تعداد بازدید: 667
منبع: مهر
ملک فروش هیچگونه وابستگی به بنگاه های املاک ندارد و تنها با هدف سهولت در امور معاملات ملکی ایجاد شده است
ملک فروش توسط سرور های اختصاصی و ابری پارس پک میزبانی و پشتیبانی می شود