ثبت شبکه اجتماعی

ثبت شغل

ثبت پروژه

ثبت مشاور املاک

سپردن ملک

تجمع مجدد مقابل وزارت راه و شهرسازی دردهای سه سال انتظار برای گرفتن خانه‌های مسکن مهر

محسن یکی از متقاضیان مسکن مهر در فاز هشت است. او به همراه همسرش در این تجمع حاضر شده و می‌گوید: «باید مسئولان به من پاسخ دهند که خانه من کجاست؟»

  به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم،«قیمت مسکن مهر پردیس مورد بازبینی قرار خواهد گرفت و تا چند روز آینده وضعیت قیمت‌ها برای متقاضیان مشخص خواهد شد.» این حرف، روز چهارم مهرماه امسال در حالی اعلام شد که تعدادی از متقاضیان مسکن مهر به دلیل افزایش مجدد قیمت مسکن مهر پردیس و برای چندمین بار تجمع کرده بودند.

حالا حدود یک ماه از وعده مسئولان برای کم شدن قیمت مسکن مهر پردیس می‌گذرد و کاری انجام نشده! به همین دلیل امروز نیز متقاضیان مسکن مهر پردیس مقابل وزارت راه و شهرسازی تجمع کرده و مجددا خواستار رسیدگی به مشکلاتشان شده‌اند؛ آن‌ها خواسته زیادی ندارند، می‌خواهند به خانه‌هایشان که قرار بود سه سال پیش آن را تحویل بگیرند، برسند و همان قیمتی را که از اول اعلام شده بود، پرداخت کنند. زیرا که دیگر طاقتشان از این همه گرانی و عدم تحقق وعده، تمام شده است. و این بار تصمیم گرفته‌اند تا تحویل گرفتن خانه‌هایشان به اعتراض خود ادامه دهند. 


خانه‌ای که قرار بود 32 میلیون تومان باشد، 100 میلیون تومان شد!

محسن یکی از متقاضیان مسکن مهر در فاز هشت است. او به همراه همسرش در این تجمع حاضر شده و می‌گوید: تمام سرمایه من در این سال‌ها دست دولت بوده است. امروز من با چادر مسافرتی و زیرانداز در اینجا حاضر شده‌ام. و تا مشخص نشدن وضعیت خانه و قیمت مسکن مهر از اینجا نخواهم رفت. باید مسئولان به من پاسخ دهند که خانه من کجاست؟

وی بیان می‌کند: مسئولینی که در مسکن مهر پردیس هستند کم‌کاری‌های خود را با طرح مسکن مهر اشتباه بوده، پر می‌کنند! اما بدانند که ما متقاضیان مسکن مهر پردیس از حق خودمان نمی‌گذریم.

این متقاضی مسکن مهر ادامه می‌دهد: هر چند روزی که لازم باشد اینجا می‌مانم. به چه دلیلی قیمت مسکن مهر به صد میلیون تومان رسیده است؟ واقعا دولت نمی‌داند چه بلایی بر سر ما می‌آورد؟! مگر از‌‌ همان روز اول که در صف‌های مسکن مهر ایستادیم و برگه‌های تقاضای این واحد‌ها رو پرکردیم، قرارمان 32 میلیون پول نقد و 30 تومان وام نبود؟ حالا چطور روز به روز قیمت این واحد‌ها به بهانه‌های مختلف بالا می‌رود؟ اگر قرار باشد کسی، پول بیشتر بگیرد، این ما هستیم که باید خسارت چهارسال خانه به دوش بودن و ضرر و زیان کرایه خانه این سال‌هایمان را طلب کنیم. دیگر مدارا کردن بس است. آنقدر ادامه می‌دهیم تا خانه‌هایمان را به‌‌ همان قیمتی که از اول قرار گذاشتیم، بدهند.


در گوشه‌ای دیگر از این تجمع بزرگ، تعدادی از متقاضیان مسکن مهر که البته چندین قسط از وام خانه‌های مهرشان را پرداخت کرده‌اند، از عدم تحویل واحد‌هایشان گله می‌کنند. نسترن یکی از همین معترضین است، او در این رابطه به خبرنگار «فردا» می‌گوید: در کنار این گرانی‌ها، پول مسکن مهر را تکمیل و به حساب آن‌ها واریز کردیم. بهمن ماه سال گذشته بود که قول تحویل خانه‌هایمان را دادند و اقساط وام مسکنمان شروع شد. حالا چندین ماه از پرداخت اقساطمان می‌گذرد اما خبری از خانه‌هایمان نیست! مگر ما چقدر درآمد داریم که هم باید اجاره خانه بدهیم و هم اقساط وام‌های مسکن را؟ مسئولان قرار بود فکری به حال کسانی کنند که توانایی خرید مسکن ندارند، قرار بود عصای دست ما شوند، نه اینکه بدبختی‌هایمان را بیشتر کنند. امروز به اینجا آمده‌ام تا بگویم از دروغ و وعده‌های پوچ صبرم لبریز شده و پس از رفتن همه راه‌های قانونی و نامه نگاری‌های اداری به همه نهاد‌های مربوط که نتیجه‌ای هم نداشته، اینبار می‌مانم و با صدای بلند می‌گویم، پول من کجاست؟ خانه‌ام کجاست؟ حق من در دست کیست؟ من بعد از پنج سال حقم را می‌خواهم. 

این متقاضی مسکن مهر فاز 11 ادامه می‌دهد: خانه‌هایی را که قرار است به ما تحویل دهند، خانه‌هایی است که هنوز تکمیل نشده. آب و برق و گاز ندارد و هنوز مدرسه و درمانگاه این فاز تاسیس نشده است. ما به وعده خود عمل کردیم و پول‌هایمان را به موقع پرداخت کردیم. این پول‌های ما صرف چه شده است؟ بچه‌های ما کجا باید مدرسه بروند وقتی که هنوز مدرسه‌ای تاسیس نشده؟ برای درمان به کدام درمانگاه مراجعه کنیم؟ 


خانه هایی بدون پارکینگ و انباری!

میلاد یکی دیگر از شرکت کنندگان در این تجمع است. او که یکی از متقاضیان فاز 5 مسکن مهر پردیس است به خبرنگار «فردا» می گوید: چند هفته پیش بود که برای انتخاب واحد به مسکن مهر پردیس مراجعه کردم. بعد از اینکه برگه انتخاب واحد را به دستم دادند، متوجه شدم که خانه های ما نه شامل پارکینگ می شود و نه انباری! این خانه ها که قرار بود پکیج رایگان داشته باشد، حالا هزینه ای جداگانه را روی دوش متقاضیان انداخته اند.

این متقاضی فاز 5 مسکن مهر می افزاید: قیمت خانه‌ها افزایش یافته و در کنار این افزایش قیمت سرسام‌آور، قرار است هزینه‌های کابینت و پکیج را نیز ما پرداخت کنیم! در کنار این همه بدعهدی‌ها، تمام امکاناتی را که از روز اول وعده داده بودند، حذف کردند و هیچ کس پاسخگو نیست.


این بار مشکلات متقاضیان مسکن مهر،حل خواهد شد؟

سال 95 به نیمه دوم رسیده و وزارت راه و شهرسازی همچنان اندر خم قیمت‌گذاری واحدهایی است که قرار بود سه سال پیش آنها را تحویل دهد. این در حالی است که هر بار دولتی‌ها خبر از تحویل واحدهای مسکن مهر می‌دهند و متقاضیان از نبود امکانات در اطراف خانه‌هایشان گله‌مند هستند. 

حالا مردمی که به دولت یازدهم اعتماد کرده و به آن رای دادند، از شنیدن وعده‌های پوچ و دروغین خسته شده‌اند و به نحوه عملکرد وزیر راه و شهرسازی که به جای رفع مشکلاتشان، مشغول بدگویی از دولت سابق و پروژه مسکن مهر است، معترضند. 

البته باید منتظر ماند و دید که اینبار، تجمع متقاضیان مسکن مهر، آن‌ها را به خانه‌هایشان می‌رساند؟ آیا دولتی‌ها تدبیری برای تکمیل خانه‌های مسکن مهر و تحویل آن‌ها می‌اندیشند؟

ارسال کننده: تهمینه موسوی
تعداد بازدید: 910
منبع: تسنیم
ملک فروش هیچگونه وابستگی به بنگاه های املاک ندارد و تنها با هدف سهولت در امور معاملات ملکی ایجاد شده است
ملک فروش توسط سرور های اختصاصی و ابری پارس پک میزبانی و پشتیبانی می شود