ثبت شبکه اجتماعی

ثبت شغل

ثبت پروژه

ثبت مشاور املاک

سپردن ملک

انعقاد قرارداد فروش قسطی مسکن نزدیک شد/ آمادگی ۳ انبوه‌ساز برای فروش قسطی

مدیرعامل بانک مسکن از مراجعه ۳ شرکت انبوه ساز برای فروش قسطی مسکن و نزدیک شدن برای انعقاد قرارداد‌های مسکن قسطی خبر داد و گفت: نرخ کارمزد در فروش قسطی مسکن به ۲.۳ درصد کاهش یافته و سیاست ما کماکان حمایت از انبوه سازان است.

محمدهاشم بت‌شکن با اشاره به اینکه سیاست بانک مسکن روان کردن برنامه‌ها برای ارائه خدمات به انبوه‌سازان مسکن در طرح فروش قسطی است،گفت: تاکنون 3 انبوه‌ساز برای فروش قسطی مسکن به بانک مسکن مراجعه کرده‌اند و در حال تنظیم و انعقاد قرارداد با آنها هستیم.

وی با اشاره به اینکه بانک مسکن در حال انجام اقدامات لازم برای مراجعه کنندگان در طرح فروش قسطی است،افزود: نرخ کارمزد مورد توافق میان بانک مسکن و کانون سراسری انبوه‌سازان سرانجام پس از بحث‌های صورت گرفته به 2.3 درصد کاهش یافت تا بتوانیم فروش قسطی مسکن را روان‌تر کنیم.

بت‌شکن خاطرنشان کرد: بانک مسکن آمادگی کامل دارد تا با انبوه‌سازان تعامل خوبی داشته باشد.

از تعداد واحد مسکونی فروش قسطی مسکن خبر ندارم
وی از تعداد واحد مسکونی که این 3 انبوه ساز به بانک مسکن ارائه کرده‌اند اظهار بی اطلاعی کرد.

در این طرح قرار نیست وامی از سوی بانک مسکن پرداخت شود و در حقیقت در این طرح بانک مسکن با دریافت کارمزد از متقاضیان، در حقیقت تضمین پرداخت اقساط از سوی خریداران مسکن را برعهده خواهد داشت.

مدیر عامل بانک مسکن در پاسخ به این سوال که با توجه به حرکت بازار مسکن به سمت رونق در ماه‌های آتی آیا احتمال می‌دهید که با پدیده رونق تورمی در این بازار مواجه شویم اظهارداشت: دوره‌های قبل با دوره کنونی یک تفاوت کلیدی دارد چرا که دوره‌هایی که رشد ساخت و ساز و فروش مسکن همراه با افزایش قیمت بود به دلیل همزمانی رشد پایه پولی در آن سال‌ها بوده است.

پایه پولی وارد بخش مسکن نشده
بت شکن خاطر نشان کرد: در سال‌های 89 تا 91 یک حباب قیمتی در بخش مسکن به وجود آمد و یکی از دلایل اصلی آن اضافه برداشت‌ بانک‌ها از منابع بانک مرکزی و رشد پایه پولی بوده است اما در شرایط فعلی پایه پولی وارد بخش مسکن نشده است.

ارسال کننده: تهمینه موسوی
تعداد بازدید: 758
ملک فروش هیچگونه وابستگی به بنگاه های املاک ندارد و تنها با هدف سهولت در امور معاملات ملکی ایجاد شده است
ملک فروش توسط سرور های اختصاصی و ابری پارس پک میزبانی و پشتیبانی می شود