ثبت شبکه اجتماعی

ثبت شغل

ثبت پروژه

ثبت مشاور املاک

سپردن ملک

افزایش قیمت مسکن بیش از نرخ تورم نخواهد بود

رییس سابق اتحادیه صنف مشاورین املاک کشور ازافزایش 10 درصدی حجم معاملات مسکن در هفت ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبرداد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از جام جم آنلاین ، مصطفی قلی‌خسروی  افزود :وضع معاملات مسکن در فصل پاییز و سال 96 در پی شکوفاتر شدن اقتصاد بهتر خواهد شد . وی دلیل این رونق را مشخص شدن اثرات برجام دانست و گفت : ما هرروز شاهد اتفاقات خوب در دوره پس از برجام در اقتصاد کشور هستیم ،مثل رفع تحریم بانکها و انعقاد قرارد داد های سرمایه گذاری و بهبود شرایط اقتصادی که همه اینها به تدریج بر اقتصاد کشور تاثیر می گذارد ، خوشبختانه در فضای پس از برجام سیاستی در پیش گرفته شد که از هیجانات جلوگیری و جهش قیمت اتفاق نیفتاد.

وی با انتقاد ازبلوکه شدن پول‌ها در بانک‌ گفت : باید پول در دست مردم باشد تا شکوفایی اقتصادی به وجود بیاید،در تمام دنیا پول‌ها بجای سپرده گذاری در بانک‌ها به سمت تولید می‌رود اما در ایران پول‌ها در بانک‌ها بلوکه می‌شوندو لازم است با کاهش نرخ سود سپرده ها این پولها از بانک خارج و به سمت سرمایه گذاری و فعالیت ها ی مولد جهت دهی شود .

این کارشناس بخش مسکن با اعلام اینکه کاهش نرخ سود بانکی می‌تواند موجب رونق مسکن شود، اظهار داشت: دولت باید ۶۰ تا ۸۰ درصد قیمت یک واحد مسکونی را وام بدهد تا صنعت ساختمان فعال‌تر شود، و باید همانند بانک‌های خارج از کشور زمانی که وام گیرنده چند قسطش عقب‌افتاد خانه را به حراج بگذارند، تا پس از فروش آن واحد مسکونی بانک‌ها دوباره قدرت وام دهی داشته باشند .

وی پیش بینی کرد با پایان ماه محرم و صفر بازار معاملات رونق گیرد زیرا به گفته وی مردم در چنین ماههایی به دلیل باورهای مذهبی کمتر اقدام به خرید و فروش می کنند . خسروی درپاسخ به این پرسش که با رونق گرفتن معاملات ، قیمت مسکن آیا با افزایش شدید روبرو نخواهد شد گفت : در سال‌های 68، 86 و 91 شاهد بودیم که قیمت مسکن یکباره جهش پیدا کرد. در سال 91 رشد سه برابری قیمت دلار باعث افزایش سه برابری قیمت مسکن شد و به همین دلیل با قدرت خریداران مصرفی فاصله‌ی بسیاری گرفت و هنوز این فاصله پر نشده است. لذا با توجه به ترمیم نشدن قدرت خرید مردم ، با رونق گرفتن معاملات اگر چه قیمت مسکن قدری افزایش می یابد اما بیشتر از شاخص های نرخ تورم نخواهد بود و جهش قیمتی اتفاق نمی افتد .

ارسال کننده: تهمینه موسوی
تعداد بازدید: 872
ملک فروش هیچگونه وابستگی به بنگاه های املاک ندارد و تنها با هدف سهولت در امور معاملات ملکی ایجاد شده است
ملک فروش توسط سرور های اختصاصی و ابری پارس پک میزبانی و پشتیبانی می شود