ثبت شبکه اجتماعی

ثبت شغل

ثبت پروژه

ثبت مشاور املاک

سپردن ملک

افزایش سرمایه ٢ برابری «ثاخت» تا ٢ ماه دیگر/ رونق بازار واحدهای با متراژ متوسط از سال آینده آغاز می شود

به گفته مدیرعامل «ثاخت» سرمایه گذاری غدیر با توجه به آغاز رونق صنعت ساختمان، تمایل به ورود در این حوزه دارد و سهام خود را نمی فروشد. همچنین عملیات افزایش سرمایه، سرمایه شرکت را به ۶۰۰ میلیارد تومان می رساند.

به گزارش اقتصادآنلاین در نشست خبری شرکت سرمایه گذاری غدیر، رضا کامرانی، مدیرعامل شرکت توسعه بین المللی ساختمان درباره افزایش سرمایه این مجموعه در بازار سرمایه گفت: در حال حاضر سرمایه ۳۰۰ میلیارد تومان است اما درصدد ۲برابر کردن میزان سرمایه هستیم.

کامرانی گفت: موافقت اولیه در این زمینه اخذ شده و در حال طی مراحل قانونی است، براساس پیش بینی ها این اقدام تا ۲ماه آینده به نتیجه خواهد رسید.

مدیرعامل توسعه بین المللی ساختمان درباره تامین مالی شرکت گفت: منابع مالی شرکت از محل افزایش سرمایه، پیش فروش واحد ها و نیز تسهیلات بانکی تامین می شود.

وی درباه شرکت سرمایه گذاری غدیر که به عنوان سهامدار اصلی این مجموعه به حساب می آید، گفت: یکی از عواملی که غدیر در گذشته تمایلی برای همکاری با توسعه بین المللی ساختمان نداشت راکد بودن پروژه ها بود اما اکنون با راه اندازی پروژه های شیراز، شمال و کیش در واقع تحرکی در مجموعه ایجاد شده که به همین دلیل اقدام به افزایش سرمایه انجام داده ایم تا از این طریق فعالیت ها را توسعه دهیم. با توجه به سیاست های جدیدی که اتخاذ می کنیم به طور قطع سهامداران، دیگر تمایلی به فروش سهام خود نخواهند داشت.

وی با بیان اینکه تا سال آینده روند معاملات مسکن رو به بهبود خواهد رفت، گفت: برخی از ملک ها با متراژ متوسط جهت خرید در اولویت هستند و تاکنون میزان قابل قبولی از این ملک ها به فروش رسیده است.

کامرانی درباه تاثیر کاهش نرخ سود بانکی بر بازار مسکن گفت: به طور قطع کاهش نرخ سود بانکی به دلیل سرازیر شدن سرمایه ها به سمت تولید، بر این بازار بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

مدیرعامل توسعه بین المللی ساختمان با اشاره به تاثیر بازار مسکن بر جذب سرمایه گذاران خارجی گفت: طی چند ماه گذشته سرمایه گذاران خارجی در بازار مسکن ایران حضور پیدا کردند که دلیل آن هم ثبات این بازار در ایران است، بنابراین سرمایه گذاران علاقه زیادی جهت سرمایه گذاری در این حوزه دارند.

وی با اشاره به سیاست های دولت در راستای  ارائه  تضامین مناسب جهت آسوده خاطر شدن سرمایه گذاران خارجی گفت: سرمایه گذاران باید اطمینان خاطر جهت سرمایه گذاری خود در ایران داشته باشند بنابراین سیاست های اقتصادی و همچنین اقدامات بانک مرکزی در افزایش حضور سرمایه گذاران خارجی بسیار موثر است.

کامرانی درباره پروژه ساختمانی تیساکیش که در منطقه کیش در حال ساخت است، گفت: این مجموعه پروژه های زیادی را در دست ساخت دارد که یکی از آنها تیساکیش است و میزان سرمایه گذاری آن بین 500 تا 600 میلیارد تومان پیش بینی شده است.

وی به اقدامات دولت در راستای بهبود روند معاملات مسکن اشاره کرد و گفت: سیاست هایی که دولت اتخاذ کرده اکنون اجرایی نشده، در این خصوص می توان گفت شرکت های ساختمانی تسهیلات زیادی را از طریق بانک ها دریافت کردند اما تاکنون قادر به بازپرداخت آن نبودند که این امر بسیار در کاهش حجم سرمایه گذاری ها در این بخش موثر بوده است.

کامرانی در پایان گفت: با توجه به اینکه نرخ های تسهیلات در گذشته بالا بوده و شرکت های ساختمانی را به شدت تحت فشار قرار داده است اما بانک ها با اقدامی نظیر تمدید تسهیلات با نرخ جدید جهت بازپرداخت وام ها مخالفت کردند که در صورت انجام چنین اقدامی کمک موثری در رونق بازار مسکن و اشتغال زایی خواهد شد.

ارسال کننده: تهمینه موسوی
تعداد بازدید: 594
ملک فروش هیچگونه وابستگی به بنگاه های املاک ندارد و تنها با هدف سهولت در امور معاملات ملکی ایجاد شده است
ملک فروش توسط سرور های اختصاصی و ابری پارس پک میزبانی و پشتیبانی می شود