ثبت شبکه اجتماعی

ثبت شغل

ثبت پروژه

ثبت مشاور املاک

سپردن ملک

راه حلی برای رفع عطش مسکن مهر هشتگرد

مهمترین مشکل شهر جدید هشتگرد و مسکن مهر این شهر کمبود آب عنوان می‌شود که ساکنان امیدوارند با موافقت اخیر وزیر نیرو برای تامین آب از طریق سد طالقان، هشتگرد از تشنگی نجات یابد.

به گزارش ایسنا، از زمانی که حدود ۵۰ هزار مسکن مهر برای شهر جدید هشتگرد هدف‌گذاری شد، نگرانی‌ها برای تامین آب این شهر بروز کرد که هنوز به قوت خود باقی است. اما طی هفته‌های اخیر چیت‌چیان دستور داده تا این معضل با تامین ۱۶۰ لیتر آب در ثانیه از طریق سد طالقان حل شود.
چالش دیگری که هشتگرد را به شهر بی‌اقبال تبدیل کرده، نبود انشعابات گاز و برق است. با این‌که شرکت گاز مقداری در اجرای انشعابات دست جنبانده، برق استان البرز آب پاکی را روی دسته همه ریخته و اعلام کرده منابع کافی برای برق‌رسانی به مساکن مهر ندارد؛ با این وجود بنا بر شنیده‌ها بعضی خانواده‌ها علی‌رغم نبود گاز و برق در مسکن مهر ساکن شده‌اند.

مسوول مسکن مهر شرکت عمران شهر جدید هشتگرد در گفت‌وگو با ایسنا ضمن درخواست از دستگاه‌های خدمات‌رسان بخصوص شرکت‌های آب و برق برای تامین نیازهای مسکن مهر هشتگرد خبر داد:  در شهر جدید هشتگرد ۴۹ هزار و ۷۶۷ واحد مسکن مهر در دولت قبل هدف‌گذاری شد که از این تعداد ۲۱ هزار و ۶۶۷ واحد تا امروز افتتاح و ۱۳ هزار و ۳۶۵ واحد به مردم تحویل شده است.

حاتم سنجری افزود: علی‌رغم این‌که شرکت عمران به سرعت در ساخت مسکن مهر است، ‌ متاسفانه دستگاه‌های خدمات‌رسان در انجام وظایف خود مقداری کوتاهی می‌کنند و نسبت به تکمیل مسکن مهر عقب هستند.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۴۵۰۰ واحد مسکن مهر تکمیل شده اما به دلیل این‌که انشعابات وصل نشده نمی‌توانیم آنها را به مردم تحویل دهیم. این موارد را با استاندار البرز درشورای مسکن استان مطرح کرده‌ایم. البته شرکت گاز مقداری همکاری می‌کند اما. شرکت برق استان البرز اعلام کرد پول کافی برای تامین برق ندارد. این در حالی است که متقاضیان هزینه تامین انشعابات آب و گاز را پرداخت کرده‌اند.

سنجری هم‌چنین با اشاره به کم‌آبی شهر جدید هشتگرد اظهار کرد: یکی از مشکلات اساسی مسکن مهر هشتگرد کمبود آب است. با توجه به این‌که تخصیص آب شرب برای شهر جدید هشتگرد از سد طالقان پیش‌بنی شده بود، متاسفانه تا کنون عملی نشده است. البته هفته پیش باخبر شدیم که وزیر محترم نیرو موافقت کردند تا ۱۶۰ لیتر آب در ثانیه برای شهر هشتگرد اختصاص یابد که ساکنان و شرکت عمران منتظر اجرایی شدن این تصمیم هستند.

چندی پیش نیز محسن نریمان ـ رییس شهرهای جدید اظهار کرد: شهر جدید هشتگرد کشش ۵۰ هزار واحد مسکن مهر را نداشت ولی دولت قبل تصمیم بر اجرای آن گرفت و عدم برنامه‌ریزی در ایجاد واحدهای مسکن مهر و فراهم نبودن زیرساخت ها مشکلاتی را بوجود آورد، با این حال نیمی از آن افتتاح شد و ۱۲ هزار واحد آن نیز آماده تحویل است و در حال حاضر نیز حدود  ۱۰ هزار واحد آن متقاضی ندارد.
 

ارسال کننده: تهمینه موسوی
تعداد بازدید: 936
منبع: الف
ملک فروش هیچگونه وابستگی به بنگاه های املاک ندارد و تنها با هدف سهولت در امور معاملات ملکی ایجاد شده است
ملک فروش توسط سرور های اختصاصی و ابری پارس پک میزبانی و پشتیبانی می شود