ثبت شبکه اجتماعی

ثبت شغل

ثبت پروژه

ثبت مشاور املاک

سپردن ملک

عبور حساب‌های صندوق پس‌انداز یکم بانک مسکن از مرز ۱۰۰ هزار فقره

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن از افتتاح بیش از ۱۰۰ هزار فقره حساب در صندوق پس‌انداز مسکن یکم خبرداد.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، محمدحسن مرادی، مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن گفت: در هفته گذشته تعداد حساب‌های صندوق پس‌انداز مسکن یکم از مرز ۱۰۰ هزار فقره عبور کرد و به عدد ۱۰۰ هزار و ۱۳۸ فقره با مانده بالغ بر ۲۱ هزار و ۱۸۸ میلیارد ریال رسید.

وی درباره سهم مناطق مختلف کشور در افتتاح حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم افزود: سهم شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر از حساب‌های صندوق پس‌انداز مسکن یکم ۵۱ هزار و ۸۸۱ فقره، سهم شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر ۲۱ هزار و ۵۰۶ فقره و سهم متقاضیان تهرانی از افتتاح این حساب نیز تاکنون ۲۶ هزار و ۷۵۱ فقره بوده است.

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن با بیان اینکه میزان حساب‌های افتتاحی در مناطق مختلف کشور تقریبا با پیش‌بینی‌ها مطابقت دارد اظهار کرد: ۵۲ درصد از حساب‌ها در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، ۲۶ درصد حساب‌ها در تهران و ۲۲ درصد حساب‌ها در شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر جمعیت افتتاح شده است.

مرادی با اشاره به افزایش تقاضا برای افتتاح حساب در صندوق پس‌انداز مسکن یکم گفت: بعد از کاهش نرخ سود تسهیلات صندوق یکم به ۹.۵ درصد برای مناطق شهری و ۸ درصد برای بافت فرسوده در شهریورماه، شاهد افزایش تقاضا برای افتتاح حساب در این صندوق نسبت به سال گذشته و نیمه نخست امسال بودیم به طوری که حتی در یک روز هزار و ۱۰۰ فقره افتتاح حساب شد.

وی ادامه داد: برآورد ما از ابتدای تاسیس صندوق پس‌انداز مسکن یکم این بود که سالانه ۸۴ هزار فقره تسهیلات از محل صندوق پرداخت شود که برای پرداخت این میزان تسهیلات سالانه باید ۱۰۰ هزار فقره افتتاح حساب صورت گیرد که با روند فعلی امیدواریم ۱۰۰ درصد هدف تا پایان سال محقق شود.

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن با بیان اینکه پیش‌بینی کارشناسان و سیاست‌گذاران حاکی از آن است که برای پاسخ به تقاضای بازار مسکن، سالانه یک میلیون واحد مسکونی نیاز است گفت: اینکه از طریق تنها یک حساب برای ۱۰۰ هزار نفر در هر سال شرایط خانه‌دار شدن فراهم شده، یک موفقیت برای بانک و سیاستگذاران حوزه مسکن محسوب می‌شود.

حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم از ۱۸ خرداد سال گذشته با هدف تقویت رژیم پس‌انداز خانوار راه‌اندازی شد و امکان دریافت تسهیلات هم به صورت فردی و هم به صورت زوجین برای متقاضیان وجود دارد.

میزان تسهیلات حساب صندوق پس‌انداز یکم برای متقاضیان تهرانی ۸۰ میلیون تومان، متقاضیان مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۶۰ میلیون تومان و متقاضیان سایر مناطق شهری نیز ۴۰ میلیون تومان است که این میزان برای زوجین دو برابر است.

ارسال کننده: تهمینه موسوی
تعداد بازدید: 879
منبع: ایسنا
ملک فروش هیچگونه وابستگی به بنگاه های املاک ندارد و تنها با هدف سهولت در امور معاملات ملکی ایجاد شده است
ملک فروش توسط سرور های اختصاصی و ابری پارس پک میزبانی و پشتیبانی می شود