ثبت شبکه اجتماعی

ثبت شغل

ثبت پروژه

ثبت مشاور املاک

سپردن ملک

اخذ مالیات از مسکن به خریدار فشار می‌آورد

رئیس اتحادیه صنف مشاورین معاملات املاک مشهد تاکید کرد: مباحث مالیاتی که برای نقل و انتقالات مطرح می‌شود، رقم سنگینی است و قطعا آن رقم به علاوه قیمت تمام شده مسکن، برای فروشنده محاسبه خواهد شد و حتی تاثیرش را در رهن و اجاره هم خواهد گذاشت.


صادق عابدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره مصوبه مجلس شورای اسلامی در مورد تعیین مالیات برای خانه‌های خالی عنوان کرد: یکی از آیتم‌هایی که می‌تواند در رونق بازار مسکن تاثیرگذار باشد، سیاست‌های تشویقی است. متاسفانه اخذ مالیات از واحدهای خالی تاثیری در رونق بازار مسکن ندارد.
وی ادامه داد: در واقع کسی که خانه‌ خالی دارد و قرار است مالیات برای آن واحد پرداخت ‌کند، هزینه این مالیات را روی قیمت خانه می‌کشد و در نهایت این مصرف‌کننده است که متضرر خواهد شد.
عابدزاده با بیان اینکه بنابراین این مالیات نه تنها نمی‌تواند تاثیر مثبتی بر رونق بازار مسکن داشته باشد، بلکه در نهایت فشار مضاعفی را بر مصرف‌کننده وارد خواهد کرد، افزود: البته نظرات مختلفی در این رابطه وجود دارد. شاید این امر مورد بررسی مسئولین قرار گرفته و کارشناسی‌های لازم روی آن صورت گرفته باشد. با این حال به نظر می‌رسد سیاست‌های تشویقی برای رونق بازار مسکن بهتر جواب می‌دهد.
وی خاطرنشان کرد: مسکن برای اینکه از رکود خارج شود، مستلزم ورود نقدینگی به این بازار است و تا این نقدینگی به بازار ورود پیدا نکند، نتیجه مثبتی به همراه نخواهد داشت.

انتهاي پیام

ارسال کننده: تهمینه موسوی
تعداد بازدید: 840
منبع: ایسنا
ملک فروش هیچگونه وابستگی به بنگاه های املاک ندارد و تنها با هدف سهولت در امور معاملات ملکی ایجاد شده است
ملک فروش توسط سرور های اختصاصی و ابری پارس پک میزبانی و پشتیبانی می شود